Až do prodloužení dospěly oba úvodní semifinálové zápasy Chodské florbalové ligy. A oba rozhodli hráči, kteří zaznamenali hattrick. O výhře favorizovaného Tlumačova, který vyhrál i základní část, nad FbcC Domažlice rozhodl v čase 46:10 Luboš Hruška (3+1). Dramatický souboj s Men in Black ve prospěch Fireballs Klatovy zajistil v čase 48:23 Michal Kůra, který po velmi dobře zahrané standardní situaci zaznamenal třetí gól v zápase. Odvetné, případně rozhodující zápasy semifinále jsou na programu v sobotu 5. května v domažlické sportovní hale od 9 hodin.

Pitbull Tlumačov - FbC Domažlice 5:4 po prodl. (1:1, 1:1, 2:2)

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně. Už po 92 vteřinách hry šli do vedení florbalisté Tlumačova, když přihrávku Luboše Hrušky zpoza branky využil Jakub Vondrovic – 1:0. Poté se střídaly šance na obou stranách. V 11. minutě dostali domažličtí hráči výhodu početní převahy 5 na 4 a té využili, když ideální přiťuknutí Davida Hlaváče proměnil v gól Ondřej Polcar – 1:1.

Ve druhé třetině pokračoval urputný boj, ale skóre se měnilo až v jejím závěru. Nejprve Pavel Cích po asistenci Václava Cihly ml. otočil na 1:2. Uplynulo ale jen 30 vteřin a Luboš Hruška dopravil po střele Lukáše Humla míček za Murínova záda – 2:2.

Vstup do závěrečného dějství vyšel lépe FbC, když Plocar po spolupráci s Davidem Hlaváčem vrátil vedení domažlickému týmu. Za 12 vteřin bylo opět vyrovnáno, když se opět prosadil Hruška – 3:3.

Domažličtí se však nevzdávali a o další tři minuty opět vedli, když skóroval Mikuláš Černík – 3:4. Pitbullové bojovali a v čase 41:10 se dočkali vyrovnání, když se prosadil po přihrávce Josefa Hrušky Martin Podestát. Oba týmy se poté snažily utkání rozhodnout, ale skóre se již neměnilo, a tak následovalo prodloužení. V něm se přiklonilo štěstí na stranu Tlumačova, když hattrick završil Luboš Hruška.

Fireballs KT - Men in Black 4:3 po prodl. (0:2, 3:0, 0:1)

Od úvodního hvizdu byl k vidění oboustranně aktivní florbal. Po šesti minutách hry dorazil střelu Havlovice Fořt a ´blekouši´ vedli 0:1. O necelé dvě minuty později využil ideální přihrávky Bora Rostislav Hlaváč – 0:2. Poté následovaly další šance hostí, ty ale zůstaly nevyužity.

Skóre se měnilo až ve druhé třetině. V ní měli navrch domácí Fireballs. Nejprve snížil na 1:2 Michal Kůra, následně Šilhavý vyrovnal na 2:2. Obrat klatovského týmu následně dokonal Kůra a Fireballs vedli 3:2. Domažličtí ´blekouši´ se nevzdávali a pět minut před závěrečným klaksonem srovnali na 3:3 zásluhou Hlaváče.

I v tomto zápase tak muselo o vítězi rozhodnout prodloužení, ve kterém se radovali Klatované, v jejichž dresu dokonal hattrick Kůra.