„Účast na turnaji mi přislíbilo osm týmů. Bohužel týden před jeho konáním se odhlásil jediný zahraniční tým Panthers Regensburg. Místo něj se na poslední chvíli nominoval výběr našeho dorostu. Družstva jsem rozdělil do dvou čtyřčlenných skupin, přičemž vítězové postoupili přímo do semifinále. Týmy na druhých a třetích místech si zahrály o zbylá dvě semifinálová místa," prozradil hlavní organizátor florbalového vánočního klání Václav Cihla starší a pokračoval: „ V průběhu turnaje se zrodilo velké překvapení, a to na úkor domažlického béčka, za které hráli junioři. Bohužel ti prohráli všechna utkání a nedali ani jediný gól, přičemž devět jich inkasovali."

Další překvapení přišlo rovněž v prvním duelu posledního vítěze, pražského Texasu, proti Klatovům, ve kterém Pražané nečekaně podlehli 0:1. Jediný gól padl pět vteřin před koncem zápasu. Porážka odsoudila Pražany hrát v semifinále proti domažlickému ´áčku´. A to bylo předčasné finále a nejlepší zápas celého turnaje. Utkání skončilo v normální hrací době 2:2, a tak o postupujícím rozhodly samostatné nájezdy. Ty vyhrály v poměru 2:0 Domažlice A, které pak ve finále porazily Klatovy 4:0. Stejným poměrem skončil duel o bronz, ve kterém pražský Texas zdolal Kdyni.

Nejlepším hráčem kanadského bodování a zároveň i střelcem byl Ondřej Baroch, kapitán A-týmu domažlických florbalistů. Pořadatelé rovněž ocenili druhého Adamíka a třetího Štýse (oba pražský Texas).⋌ (fai)