„V uplynulé sezoně jsme sestoupili do společného Pražského a Středočeského přeboru, což je v podstatě pátá liga odehrávající se v rámci regionu Prahy. Doplatili jsme na příliš malý počet hráčů, a proto jsme s trenérem Tomášem Spurným na letošní sezonu sestavili nový tým. Hráli jsme na tři ´lajny´ a chvíli trvalo, než si hráči v uvozovkách sedli. Po polovině základní části jsme tak získali jen dvanáct bodů z třiceti možných. Ve druhé polovině jsme se však herně zvedli, a z třiceti možných jsme získali sedmadvacet bodů," prozradil Václav Cihla mladší, který působí v pražském Texasu od jeho vzniku, tedy od 24. dubna 2008, a pokračoval: „Rázem jsme se tak dostali do hry o postup, respektive návrat do vyšší soutěže. Museli jsme však v posledním duelu porazit první tým, IBK Kubánský klan. To se nám povedlo, vyhráli jsme 5:2. Za zmínku stojí, že hattrick v našich barvách dal syn slavného českého sportovního komentátora Petra Vichnara Martin Vichnar, o zbylé dvě branky se postaral Josef Adamík."

Postup a návrat do vyšší soutěže oslavili florbalisté pražského Texasu v domažlické sportovní hale, kde každoročně absolvují soustředění. Nechybělo rovněž zhodnocení sezony, stanovení cílů pro příští a také odměnění nejlepších hráčů v rámci klubu. Nejužitečnějším hráčem se stal Láďa Hrma, který ve dvaceti zápasech zaznamenal 10 gólů a 12 asistencí. Navíc jako první ´texaský´ florbalista překonal hranici stovky odehraných zápasů v historii klubu. Nejlepším střelcem byl Marek Szabó, obráncem Honza Valenta a gólmanem Martin Murín. Do Síně slávy byl uveden Petr Kukačka, který dovršil hranice 100 kanadských bodů. Nejstarším hráčem Texasu je gólman třiačtyřicetiletý David Krystýnek.

„Cílem v uplynulé sezoně bylo dát týmu vlastní tvář a to se povedlo. Řídili jsme se heslem ´nemůžeš stavět střechu, když nejsou základy´. V nové sezoně chceme především předvádět dobrý florbal, vyhnout se sestupovým starostem a to ostatní přijde," nastínil plány pro rychle se blížící novou sezonu Cihla mladší, který bude hrajícím trenérem.⋌ (fai)

FbC Texas Praha: Martin Murín, David Krystýnek, Martin Šimůnek, Zdeněk Princ – Petr Kuška, Martin Baláž, Petr Kukačka, Jan Valenta, Martin Piala, Lukáš Tvrdý – Pavel Horou, Václav Cihla, Martin Vichnar, Josef Adamík, Tomáš Spurný, Miroslav Štýs, David Hlaváček, Vojtěch Buřič, Ondřej Biksacký, Dominik Celuch a Vojta Kalčík.