FbC Domažlice – Kobylisy 9:7 (2:3, 3:3, 4:1)

Úvod utkání vyšel lépe Pražanům. Ti dvěma přesnými střelami z pravé strany vymetli horní růžek Bozděchovy branky a během šesti minut se ujali dvougólového vedení. Domácí se nevzdali a odměnou jim byl gól Zdeňka Opálky – 1:2. Jenže o pár minut později Pražané podnikli rychlý brejk – 1:3. V závěru úvodní třetiny měli domažličtí florbalisté výhodu trestného úderu, který rychle rozehrál Luboš Řezáček, a hostující brankář viděl míček až v růžku své ´klece´ – 2:3.

I ve druhé třetině pokračoval oboustranně rychlý florbal s šancemi a góly na obou stranách. Nejprve srovnal na 3:3 kapitán domácích Ondřej Baroch a za další dvě minuty stejný hráč poslal Chody poprvé v utkání do vedení. Z toho se však neradovali dlouho, neboť Kobylisy využily potřetí zásluhou Kočího přesilovou hru – 4:4. Navíc Pražané po dalším rychlém brejku otočili na 4:5. Domácí se nevzdali, Filip Bořík si nadvakrát vyměnil míček s Václavem Vondrovicem a srovnal na 5:5. Závěr druhé dvacetiminutovky patřil hostům, když pět vteřin před druhou přestávkou zakončil výborně rozehranou standardní situaci nikým nehlídaný Malina – 5:6.

Nástup do závěrečné třetiny patřil domácím, kteří během pěti minut otočili třemi góly vývoj utkání. Nejprve Bořík srovnal na 6:6, poté podruhé v utkání poslal Chody do vedení Boroš a na 8:6 zvýšil Baroch, který tak završil hattrick. A když stejný hráč pět minut před závěrečným klaksonem přidal čtvrtý gól, bylo o postupujícím rozhodnuto.

„Kobylisy byly těžký soupeř. Jejich hráči byli hodně běhaví a fyzicky dobře připravení, navíc zpočátku proměňovali nabídnuté šance. To se nedalo říct o nás. Postupem času jsme se ale rozstříleli a rozhodli o našem postupu, což je super," řekl po utkání kapitán domažlických florbalistů Ondřej Baroch.

FbC Domažlice: Petr Bozděch, Pavel Nožíř – Ondřej Stach, Luboš Řezáček, Václav Vondrovic, Jakub Hrabík, Zdeněk Opálka, Ondřej Baroch, Dušan Boroš, Martin Kubů a Filip Bořík. ⋌Karel Fait