Florbalový kemp se ve Kdyni v takovém rozsahu konal poprvé. „Dříve jsme ho pořádali třeba jen o víkendu. Letos měl formu příměstského tábora. Každý den začínal v půl desáté dopoledne prvním tréninkem. Na oběd hráči chodili domů a po odpočinku jsme se znovu sešli v šest večer na druhý trénink, který končil v osm," přibližuje denní program třicetiletý hráč, trenér a funkcionář.

Náročný drill účastníkům kempu zpestřily florbalové osobnosti, které do Kdyně během týdne dorazily. Jako první se ukázal Jan ´Bača´ Hořký ze Slavie Plzeň. Ten si vzal do parády trio brankářů ´ápéemka´. Jak správně útočit, ale i bránit, pak přijel na dva dny ´vyučovat´ Jan Svoboda. Extraligou ostřílený univerzál mající ve Kdyni dokonce kořeny. Působil v Chodově i Pardubicích, naposledy dotáhl Sokol Královské Vinohrady zpět do nejvyšší soutěže. Tudíž měl co ukázat…

Dvoufázový trénink všem prospěl. „Zaměřili jsme se na vše, co je potřebné, například na zpracování míčku, jeho vedení, střelbu a tak podobně. Za ten týden byl na všech znát posun. Zlepšení nastalo v rychlosti, ve hře i ve fyzičce, takže jsme spokojeni," hodnotí Götz, který se florbalu ve Kdyni věnuje od roku 2006. Zprvu skromně, formou kroužků, ale když v roce 2008 u školy otevřeli novou sportovní halu, nastal ve městě florbalový boom. V roce 2012 se tam této hře věnovalo 55 dětí!

Spolu s Jakubem Ihou, který se ujme týmů elévů a mladších žáků, Götz věří, že nabrané zkušenosti mladí Kdyňané zúročí v nové sezoně. „Protože v dorostu budeme mít k dispozici jen jednu lajnu a tým budou doplňovat starší žáci, velké ambice nemáme. Ale chceme trápit týmy z čela tabulky. Ve starších žácích bychom se rádi pohybovali ve středu tabulky," dodává na závěr Stanislav Götz.