Minulou sezonu první mužstvo hrálo nejvyšší krajskou soutěž a nevedlo si vůbec špatně. Ba naopak. Oddíl se také může pochlubit jedním z největších juniorských celků, kdy pod něj spadá asi 60 dětí.

„Pro letošní sezonu jsme přihlásili hned tři žákovské týmy, a to elévy, mladší a starší žáky, čili nás čeká historicky nejnáročnější sezona a samozřejmě doufáme, že se nám bude dařit," přibližuje nový ročník předseda oddílu a trenér mládeže  Stanislav Götz.

Již tuto neděli odjíždí tým starších žáků na svůj první turnaj do Františkových Lázní, kde narazí na Slavii VŠ Plzeň a domácí Hurrican Karlovy Vary. Nejbližší příležitost vidět mladé florbalisty budou mít diváci první říjnový víkend v hale Jiskry Domažlice. Ve stejný termín odjíždí tým elévů na první turnaj do Plzně.

V loňské sezoně premiérově startoval tým mladších žáků, kterým byl přidělen opravdu nelehký los na celou sezonu. Většinu zápasů sehráli se špičkou kraje a pravidelně hráli s týmy FBC Plzeň, Kerio Plzeň a GO-GO Horšovský Týn. Těmito zápasy ale nabrali spoustu cenných zkušeností, ze kterých v nyní začínající sezoně budou jistě těžit. První zápasy sehrají starší žáci FBC APM Kdyně druhý víkend v říjnu na domácí půdě.

Nejviditelnějším však zůstává první mužstvo, jemuž  počátkem loňské sezony přibyl bratříček v podobě vytvoření druhého týmu. Áčko se umístilo ve 4. lize na sedmém místě. Götz k minulé sezoně dodává: „O potřebné body jsme se bohužel obrali asi největším počtem remíz v soutěži a na soupeře jsme nestačili jen dvakrát, kdy jsme prohráli se sokolovským béčkem a v derby se Stodem, kteří následně po zásluze postoupili do vyšší soutěže. Naším cílem do letošní sezony je zejména stabilizovat kádr, který víceméně zůstává ve stejném složení."

K týmu se před sezonou připojily dvě nové posily do útoku, Karel Přerost a meclovský Jan Baťko. Staronovou akvizicí je koutský navrátilec Michal Sikorský.

Letní příprava se odehrála formou pravidelných tréninků a přátelského zápasu, jenž tým FBC Kdyně sehrál s USK Akademic Cheb, který už dlouho hraje 3. ligu a celé léto se připravoval jak fyzicky, tak i herně.

„Chyběla nám celá lajna, která pravidelně hraje, přesto si myslím, že jsme sehráli velice slušné utkání, i když ke konci byly poznat rozdíly ve fyzické připravenosti obou mužstev a nakonec jsme podlehli 11:6," popisuje zápas s kvalitním soupeřem Götz.

Autor: Aleš Malár