Na nedávném mistrovství ČR v Praze měl domažlický atletický oddíl z AC sice jediného zástupce, zato ale velice úspěšného. Půlkař Jakub Karlach, obhajující halový bronz z loňského roku, vyladil spolu s trenérem Petrem Konopem výborně formu na tuhle vrcholovou akci.

HLADKÝ POSTUP DO FINÁLE

Již v prvním rozběhu si počínal s velkým klidem a po takticky běženém závodu postoupil do finále z prvního místa. V něm Karlach patřil k favoritům na zisk jednoho z cenných kovů, ale na ten nejvyšší byl po právu pasován pardubický půlkař Daniel Urban, který na toto mistrovství přijel s nejlepším výkonem 1:50,83 minuty (Jakub Karlach 1:54,08).

NELÍTOSTNÝ SOUBOJ DO POSLEDNÍCH CHVIL

Papírové předpoklady hrály pro Urbana, ale Karlach ukázal, že rozdíl více než tří sekund v jejich osobních maximech v danou chvíli nehrál žádnou roli. Domažlický atlet zvládl závod velice dobře takticky.

Ženy Domažlic vyhrály.
Volejbalistky porazily poslední Letnou. V sobotu hrají v Klatovech

První polovinu trati se držel v balíku běžců a na metě 500 metrů zrychlil a šel do čela. V tento okamžik se oddělila dvojice, Karlach a za ním běžící Urban, od zbytku startovního pole a boj o titul mistra České republiky byl jen mezi nimi. 150 metrů před cílem šel Urban do čela zřejmě i s myšlenkou, že závod má vyhraný, jenže Jakub Karlach boj o titul nevzdal a na posledních 50 metrech našel zbytky sil a dokázal velkého favorita porazit. V Karlachově sbírce medailí z MČR bylo již několik kovů bronzového lesku, ale ten nejcennější vyhrál poprvé v životě.

K ZISKU BRONZU PŘÍLIŠ NECHYBĚLO

První víkend v březnu pak hostila ostravská hala mistrovství České republiky žactva. Z atletického klubu Domažlice vyrazila do Slezska skupinka devíti dětí do bojů proti nejlepším žákům z celé ČR. Z individuálních startů se nejlépe dařilo koulařce Simoně Kubouškové, která skončila na 5. místě i díky svému novému osobnímu maximu 11,10 metrů. Je třeba ještě nutné podotknout, že bronzová medaile nebyla až tak daleko, scházelo „pouhých“ 39 cm.

Atleti z AC Domažlice reprezentovali.Zdroj: Zdeněk Šilhánek

Dalšími závodníky, kteří nastoupili v individuálních závodech, byli Jan Švígler, který skončil na 11. místě v disciplíně běh 1500 metrů (4:49,49 minuty) a Pavel Froněk na 15. místě ve skoku vysokém (164 cm). Oba chlapci byli jedni z nejmladších účastníků a své zkušenosti, které nyní načerpali, mohou směle využít v příštím roce.

OBĚ ŠTAFETY VYLEPŠILY MAXIMUM

Domažlický oddíl také vyslal do boje štafetu dívek a chlapců. Děvčatům se velmi dařilo. Ve složení Anna Rašková, Aneta Šleisová, Nathalie Mildnerová a Stela Provalilová dokázaly vylepšit své maximum z krajského mistrovství o pět vteřin. Výkon chlapců byl bohužel hrubě ovlivněn dvojí chybou úsekové rozhodčí, ale i tak sestava Pavel Froněk, Jan Švígler, Dominik Kratochvíl a Jakub Petráš se rozhodně nemusí za nic stydět. Jako u děvčat se jim běžcům z Chodska podařilo vylepšit letošní maximum z krajského mistrovství o tři vteřiny.

Zdeněk Šilhánek

Volejbal Domažlice - Příbram B
Domažlice na favorita nestačily