Poslední závod jarní části seriálu mistrovství České republiky a Hi-tec cupu v biketrialu se konal v Hamrech nad Sázavou.
Jezdci přijeli plni očekávání a nevěděli, jestli závod bude na přírodních nebo umělých překážkách. Hamry jsou mladý, ale velice progresivní klub, který pořádal poprvé, tak prestižní soutěž jako je mistrovství České republiky.

„Nakonec závod byl kombinovaný z umělých a přírodních překážek. Nabízel mnoho zajímavých úseků,“ řekl jeden ze závodníků Petr Šos s tím, že ty nejvíce atraktivní pro diváky byly ´umělé´ sekce.

„Zabetonované kůly, po kterých se museli jezdci proskákat až do výšky okolo dvou metrů, a dále pokračovat po obrovské cívce, ze které se skákalo na sérii pěti pneumatik z traktorů. Nejen takové překážky nás čekaly v místním Trial-parku,“ prozradil Šos.

Elitní a Seniorské kategorie závodily na sedmi kontrolních úsecích a závodníci Dynama Horšovský Týn si vedli opravdu znamenitě. První kolo se jezdcům velice vydařilo a výsledky v kategorii Senior po prvním kole byly následující: 1. Šmíd , 2. Kašpar, 3. Kaufman, 10. Šos. „David nakonec prvenství obhájil a na druhé místo se dostal nakonec Jiří Svoboda z Velkých Rybníků. Tomáš se dostal poprvé na bednu a se svým výkonem byl velice spokojený. Bronz má pro tohoto závodníka velikou cenu, jelikož v kategorii Senior je nováčkem,“ řekl Petr Šos, který v této kategorii nakonec obsadil desátou příčku.

Filip Klouček v republikové kategorii Benjamin zajel výborné druhé místo stejně jako Pavel Klouček v kategorii Hobby. Jan Vlasák v kategorii Beginner C na umělých překážkách opět zářil a patřil mu cenný bronz.

„Ze závodu jsme odjížděli velice spokojení. Pořadatel zvládl závod opravdu na výbornou a my už se těšíme na závod v příštím roce,“ pochválili pořadatele biketrialisté z Horšovského Týna.

Nyní závodníky Dynama čeká malá závodní pauza a tento čas věnují především tréninku na podzimní část seriálu M ČR v biketrialu. V červenci je čeká několikadenní klubové soustředění a v srpnu odjedou pilovat svou techniku na týdenní soustředění do Tanvaldu u Liberce. „Tento camp je pořádán Pepou Dresslerem, bývalým mistrem světa a dvaceti násobným mistrem republiky. Camp bude zakončen závodem, kterého se každoročně účastní evropská trialová špička,“ dodal k plánům oddílu Petr Šos.