BK Karpem Holýšov B – BaK Plzeň B
99:43 (25:19, 51:32, 67:35)

Sobotní zápas se měl původně odehrát na palubovce týmu BaK Plzeň, ale družstva si po dohodě pořadatelství vyměnila.

Do utkání lépe vkročili domácí, kteří již v páté minutě vedli rozdílem osmi bodů. Plzeňským hráčům se nedařila střelba ze střední vzdálenosti, v závěru první čtvrtiny však začali střílet trojky, holýšovští košíkáři ke svým soupeřům v obraně nepřistupovali důsledně a hosté tak stáhli náskok Holýšova ze dvanácti na šest bodů.

Na začátku druhého hracího období ale Holýšov nepřipustil jakýkoliv možný zvrat v utkání a šňůrou 13 bodů v řadě za sebou prakticky rozhodl utkání.

V druhé polovině duelu hostům naprosto odešla střelba, dohromady dali pouhých jedenáct bodů. Pro diváka nepříliš pohledné utkání mělo i několik světlých momentů, a to především během tří po sobě jdoucích útoků domácích basketbalistů, ve kterých předvedli pěknou kombinační hru zakončenou úspěšnou střelou na koš.

Holýšov tak podruhé v této sezóně výrazně přehrál své o poznání mladší soupeře z Plzně.

Nejlepší střelci: Štván 25, Přikryl 16, Hanzlík 15, Koc 13, Činovec 11 – Klimovič 14, Herzing 13 Fauly: 8:14 Trestné hody: 20/14 – 5/3 Trojky: 3:6

Slovan Mariánské Lázně - BK Karpem Holýšov B
67:86 (9:18, 28:39, 38:61)
Nedělní utkání v Mariánských Lázních slibovalo napínavější podívanou. Tradičnímu soupeři Holýšova nechyběl, oproti utkání konanému v říjnu, Marek Lambert, Holýšov se zase mohl spolehnout na výpomoc tří pendlujících hráčů z A-týmu.

Obě družstva vstoupila do utkání i navzdory velice brzké ranní hodině poměrně aktivně, mariánskolázeňští hrá〜či se však pokoušeli střílet hlavně trojkové pokusy, což se jim nedařilo. Naopak hráči Holýšova pronikali do vymezeného území a úspěšně zakončovali nebo byli faulováni. I díky sedmi bodům v řadě za sebou holýšovského rozehrávače Jaroslava Koce vedli hosté v sedmé minutě již 14:3. Domácím se poté podařilo výsledek korigovat dvěma úspěšnými trojkovými pokusy, přesto první čtvrtinu prohráli rozdílem devíti bodů.

Druhé hrací období bylo co se týče všech herních činností a nastřílených bodů vyrovnané, za domácí se nejvíce prosazovali bratři Dostálové a za hosty Petr Přikryl s Martinem Zoblem.

Ve třetí čtvrtině se domácím i kvůli precizní osobní obraně Holýšova nedařila střelba, čehož hosté využili k tomu, aby si vytvořili za pomoci několika rychlých protiútoků rozhodující náskok a zápas dovedli do vítězného konce. „Poslední čtvrtina byla na obou stranách velice nervózní a plná ostrých zákroků. Přesto jsme však emoce udrželi na uzdě a v pořadí již šestý zápas za sebou jsme dotáhli do vítězného konce,“ zhodnotil závěr zápasu předseda basketbalového klubu Karpem Holýšov a hráč B-týmu Milan Ruský.

Holýšov po uplynulém víkendu s přehledem vede tabulku krajského přeboru II. třídy mužů, Mariánským Lázním patří průběžná druhá a BaKu Plzeň B třetí příčka.

Nejlepší střelci: Přikryl 25, Zobl 19, Ruský 11, Koc, Štván 10 – Dostál P. 18, Dostál Z. 16, Zajíček 11, Klečka 10 Fauly: 21:17 Trestné hody: 21/10 – 19/5 Trojky: 7:7