Místo bojů ve finálové čtyřce si tak s největší pravděpodobností zahrají ve skupině o udržení, tedy o páté až desáté místo.

Sokol Pražský B - Domažlice
75:68 (21:25, 46:40, 59:57)

Do utkání vstoupila lépe Jiskra a především díky dobré střelbě si až do 15. minuty udržovala mírné vedení. „Pak se v útoku přestalo dařit a osobní obrana připomínala spíše ementál. Toto naše zhoršení ukončila až poločasová přestávka (46:40). Do třetí čtvrtiny jsme nasadili zónovou obranu a ta na domácí Sokol platila. Přesto jsme se nedokázali dostat do vedení. Hráči byli často faulovaní, ale ty šestky… (ve 3. čtvrtině 20/9, z toho Šmelko 6/0),“ popisuje průběh utkání trenér mladých domažlických basketbalistů Jan Raděj.

Jeho svěřenci nadále bránili zónově a stav byl o 2 či 4 body pro Sokol. Do poslední dvouminutovky se vstupovalo za stavu 66:66. Bohužel na 2 následné koše nedokázali odpovědět. „Na závěr jsme nasadili celoplošný presink s pokusem o faul, aby domácí stříleli trestné hody a my měli šanci na útok. Pro to ovšem neměli pochopení rozhodčí, kteří poslední tři fauly pískli jako úmyslné a domácí si po šestkách v klidu vyhodili ze strany,“ neskrýval zklamání z výkonu rozhodčích Raděj a dodal: „Rozhodčí bohužel pískali celé utkání nepřesně a s hrubými chybami na obě strany, tolik odpískaných kroků nepamatuji !“

Domácí stříleli v závěrečných dvou minutách 12 trestných hodů.

Jiskra Domažlice: Drozda 21(1), Vondrovic 17(3), Johánek 9(1), Šmelko 8, Tauer 6, Krůta 4, Sazama 3, Kubát a Liszok. Trenér: Jan Raděj.

J. Hradec - Domažlice
83:81 (22:24, 38:42, 60:62)

Nedělní utkání se od začátku vyvíjelo podobně jako den předtím v Praze. Jiskra vedla celý 1. poločas o 1-7 bodů. Nedělala jim problémy ani aktivní zónová obrana domácích (hráli ji do konce zápasu), ale větší vedení se vytvořit nepodařilo. Ve 3. čtvrtině Lions převzali iniciativu, výrazně zrychlili přechod na útočnou polovinu a začali udávat tempo hry. „Přesto naši hráči šli do posledního období s dvoubodovým náskokem. Ten se však změnil během 3 minut ve ztrátu 5 bodů a srovnat se našemu týmu povedlo až 2 minuty před koncem (79:79). Závěr bohužel opět patřil domácímu družstvu. Snažil se hrát do koše a na faul, což se mu podařilo, a do konce střílel už pouze trestné hody (6/4),“ ohlédl se za utkáním Jan Raděj.

Jiskra si v útoku sice vytvořila do zóny Lions střelecké pozice, jenže je neproměnila. Do konečné podoby skóre posunul Tauer košem se závěrečným klaksonem.

„Hráči si za celý víkend zaslouží určitě pochvalu, ale opět se ukázalo, že naší největší slabinou je hra pivotů. A to jak v útoku, když dnes dali společně 8 bodů z 81, tak v obraně,“ dodal domažlický kouč.

Jiskra Domažlice: Vondrovic 28(2), Sazama 18(3), Tauer 18(1), Johánek 9(3), Drozda 2, Kubát 2, Liszok 2, Šmelko 2 a Krůta. Trenér: Jan Raděj.