Vítězství a porážku si připsali na konto florbalisté FbC Domažlice v dalším pokračování II. ligy mužů. Na palubovce sportovní haly v Rumburku, kam odcestovali pouze v osmi lidech, nejprve vyhráli nad Ústím nad Labem, a poté podlehli Stodu.

„Vzhledem k tomu, že jsme do Rumburku jeli v sedmi hráčích v poli a s brankářem, bylo naším cílem zvítězit v prvním duelu, což se nám povedlo,“ prozradil domažlický útočník Václav Cihla mladší.


Ústí n. L. – FbC Domažlice
6:8 (2:2, 1:2, 3:4)
Domažličané od začátku zápasu vsadili na pozornou obranu od poloviny hřiště, přesto po čtyřech minutách hry inkasovali.
Minutu poté utekl podél mantinelu Cihla a prostřelil domácího gólmana. Navíc o další minutu později se před ústeckou brankou zorientoval nejlépe Kurc – 1:2.

V polovině desáté minuty však domažličtí florbalisté chybovali a soupeř srovnal skóre na 2:2.

Ve 23. minutě se naskytla hostům nejprve početní výhoda pět na čtyři a vzápětí pět na tři. A obě přesilovky využili. Nejprve Škrabalovu střelu tečoval Kubů a poté Václav Vondrovic střelou z poloviny hřiště zvýšil na rozdíl dvou gólů – 2:4.

O dvacet vteřin později se prosadil jeden z ústeckých útočníků a stanovil tak skóre utkání po dvou třetinách na 3:4.

Uplynulo čtyřiadvacet vteřin závěrečné patnáctiminutovky, když další početní výhodu využil Hrabík – 3:5.

Chvíli nato Škrabalovu střelu umístil za záda ústeckého brankáře Cihla a poté se gólu v utkání dočkal i Škrabal – 3:7.

Domácí se nevzdávali a snížili na 5:7. Domažličané si však nenechali výhru ujít a Václav Vondrovic pečetil zisk tří bodů. Nic na něm nezměnil gól Ústí minutu před koncem na 6:8.


FbC Domažlice – Stod
1:7 (0:4, 1:1, 0:2)

V tomto utkání se střídaly šance na obou stranách, ale góly stříleli povětšinou florbalisté Stodu a radovali se tak z vysokého vítězství. Čestný úspěch domažlického týmu zaznamenal za stavu 1:5 Hrabík.

„My jsme nedokázali dopravit ani míček do prázdné branky. Brankových příležitostí jsme měli spoustu, ale prostě nám to tam nepadalo. Brankář Bozděch, přestože dostal sedm gólů, řadu dalších šancí Stodu vychytal,“ okomentoval porážku Václav Cihla a dodal: „Do Rumburka jsme jeli pro tři body a to se nám povedlo.“

Domažličtí florbalisté si výhrou nad Ústím udrželi průběžné páté místo .

Sestava FbC Domažlice: Petr Bozděch – Jakub Hrabík, Václav Vondrovic, David Hlaváč – Jiří Kurc, Antonín Škrabal, Václav Cihla a Martin Kubů.

Další mistrovský dvojzápas II. ligy mužů čeká domažlické florbalisty 1. února v Lovosicích. Ve zdejší sportovní hale změří síly s domácím týmem a vedoucím Jabloncem. Zatímco s Lovosicemi to bude první vzájemný duel, s Jabloncem remizovali 3:3.