Na palubovce místní sportovní haly je čekali těžcí soupeři. V prvním duelu změřili síly s Kadaní, která sestoupila z II. ligy, a po divoké přestřelce jí podlehli 7:13. Ve druhém utkání pak sehráli více než vyrovnané utkání se Stodem, dlouholetým účastníkem a předním týmem II. ligy, aby mu nakonec podlehli smolně 4:6. V tabulce tak Domažličanům patří desáté, předposlední, místo.

FbC Domažlice – Kadaň
7:13 (1:4, 3:4, 3:5)

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně a vytvořily si několik slibných šancí. Skóre se poprvé měnilo až v 8. minutě, kdy sólo přes polovinu hřiště zakončil Ondřej Baroch – 1:0. O půlminutu později bylo vyrovnáno, když Kadaň využila přesilovku. Navíc do první přestávky přidala další tři góly – 1:4. Úvod druhé třetiny patřil Domažličanům, když po jedenadvaceti sekundách skóroval Jan Plocar – 2:4. Kadaň o dvě minuty později přidala pátý gól, ale Jiří Kurc vzápětí upravil na 3:5. Kadaň opět přidala a vsítila šestý gól. Domácí se nevzdávali a Baroch snížil na 4:6.

Skóre zápasu se pak měnilo až v závěrečné minutě druhé třetiny, kdy hosté skórovali dvakrát během devíti sekund a ´odskočili´ na 4:8. Náskok si v závěrečné patnáctiminutovce nejenže pohlídali, ale ještě ho zvýšili, aby se nakonec radovali z vysokého vítězství 13:7. Za Domažlice v poslední třetině skóroval dvakrát Jiří Král a jednou se trefil Pavel Cích.

Stod – FbC Domažlice
6:4 (2:0, 3:2, 1:2)

Domažličtí florbalisté měli po celý zápas více ze hry, ale doplatili na spoustu neproměněných šancí. V první třetině i přes jejich převahu skórovali hráči Stodu a ujali se vedení 2:0.

Nejprve si nešťastně tečoval do sítě nastřelený míček Žlůva a poté se ujala střela z poloviny hřiště jednoho ze stodských hráčů. Ve druhém dějství během čtyř minut přidali Stodští po rychlých brejcích další dva góly. Domažličané se nevzdávali a po trefách Josefa Hrušky a Ondřeje Barocha snížili na 2:4.

V závěru druhé třetiny ale inkasovali popáté. Do závěrečné patnáctiminutovky vstoupili svěřenci Václava Cihly staršího s cílem zvrátit nepříznivý stav. Postupně se jim podařilo snížit na 4:5, ale poté inkasovali pošesté a přes veškerou snahu vyrovnat již nedokázali.

„I když jsme dvakrát prohráli, kluci se za předvedený výkon stydět nemusí. I za nepříznivého stavu bojovali až do samotného konce střetnutí. Škoda jen, že jsme nevyužili řadu šancí, zvláště v zápase se Stodem. V něm bychom si minimálně bod zasloužili. Věřím, že v příštích zápasech proti Kadani a Rokycanům budeme mít více štěstí a přivezeme alespoň tři body,“ zhodnotil vystoupení domažlických florbalistů v úvodním dvojzápase II. ligy mužů Václav Cihla starší.