Okresní přebor i obě soutěže mají za sebou dvacet kol a pomalu se chýlí ke konci.


OKRESNÍ PŘEBOR
Boj o prvenství v soutěži sice vyvrcholí až za čtrnáct dní v Pocinovicích zápasem Jiskry C s Pocinovicemi B, ale již v minulých dvou kolech nebyla nouze o dramatické momenty. Největším překvapením kola byla prohra Sokola A v Poběžovicích. Lví podíl na tom má „navrátilec“ Václav Vogeltanz, který uhrál tři body a přispěl tím k porážce Sokola 10:8. Vzhledem k bodovým ztrátám Babylonu se jejich náskok na Poběžovice snížil na pouhé tři body.
V posledních třech kolech čeká Poběžovické Bělá, Kdyně a Milavče, zatímco Babylon má za soupeře Holýšov, a oba týmy Sokola Domažlice.
Hraje se o poslední tři místa v tabulce, týmy od devátého místa výše jsou již zachráněny.
Rozhodný krok k definitivní záchraně udělaly Pocinovice C, které překvapivě vyhrály v Milavčích 8:10, když výborně zahrál Dobiáš, 3,5 bodu, ve vynikajícím zápase porazil Němce 3:1. O úspěch se pak také zasloužil zejména Milan Jung - 3 body. Celé to jistil Ondřej Kočka - 2 body.
V milavečském družstvu byl nejlepší Němec - 3 body, velmi dobře hrál i Dub - 2 body a Lucka Ševčíková - 2,5 bodu.
Body ztratil i Sokol B remízou v Bělé, což byl vůbec první zisk tohoto týmu v soutěži.
Ztratila také Kdyně rovněž remízou s Hlubokou.
Situace v posledních třech kolech bude velmi zajímavá i v boji o sestup. Vše se bude odvíjet od výsledků KP II, kde se z našeho pohledu situace přiostřuje. Jistotou jsou Poběžovice, další týmy dělí od sebe pouhé tři body.
Šesté Pocinovice 38 bodů, osmá Bělá 36 bodů a desátá Jiskra 35 bodů. V případě sestupu dvou týmů padají dva z OP Domažlice, pokud by sestoupili tři zástupci okresu, sestupuje trojice na posledních třech místech. Bude tedy záležet nejen na vlastních výsledcích týmů Babylonu a Poběžovic, ale i na výsledcích utkání týmů v kraji.


OKRESNÍ SOUTĚŽ I. TŘÍDY
Ani jeden tým z čela tabulky nedokázal využít zaváhání soupeře. Drahotínští v dramatickém zápase již prohrávali 2:5, ale v posledních třech zápasech zvítězili postupně Ullman, Novotný i Michal a srovnali tak na konečných 5:5. Opačný průběh mělo utkání v Chodské Lhotě. Kdyně již vedla 4:2, ovšem také Kruml, Tochor i Kacerovský svými prohrami obrátili stav zápasu na 4:5. Body pak zachraňoval Tochor vítězstvím nad Kebrlem. Nervozita favoritů sílí a oba ukázali své slabiny. Výhoda tedy zůstala na straně Drahotína díky vzájemnému zápasu.
Možná, že rozhodující karty v ruce mají Milavče B, když trio Ondruš, Šimek a Janovec mohou porazit kohokoliv a zamíchat tím čelo tabulky. Dokázali to i v Chodské Lhotě jedním vítězstvím a remízou stejně jako favorizovaná Kdyně. Své kvality potvrdil i Staňkov, který se usadil na třetím místě. Vře to i na konci tabulky, kde jsou sice Milavče jasně poslední, ale na možné druhé sestupové místo se nechce dostat žádný z trojice, Prapořiště, Chodská Lhota a Nový Kramolín. Ten má sice nejlepší výchozí pozici, ale čekají ho nejtěžší soupeři Drahotín, Kdyně a Milavče B. Velmi důležité bude i vzájemné utkání Prapořiště a Chodské Lhoty B. Dále Prapořiště čeká A-tým Chodské Lhoty a „hratelné“ Pocinovice.


OKRESNÍ SOUTĚŽ II. TŘÍDY
Oba favorité opět nezaváhali a jasně přehráli své soupeře. Za zmínku stojí také rozhodná vítězství týmů Drahotína a obou týmů Holýšova. V úspěšnosti jednotlivců je na prvním místě Auervek následován Anderem.