Sedmým turnajem Šumava Cup 2018 pokračuje zítra od 9 hodin na kurtech v domažlické Haltravské ulici tenisová série Dotiko Tenis Tour. „Po dvou deblových turnajích na Babyloně a v Horšovském Týně je tentokrát akce určená pro neregistrované tenisty ve dvouhrách. Připraveny máme dva antukové kurty a také občerstvení v naší klubovně,“ uvedl ředitel turnaje David Hůtta.

Předchozí dva turnaje ve čtyřhrách ovládla stejná dvojice Václav Šaloun / Jan Vaněk z TK Horšovský Týn.

Memoriál J. Šturmy ml.

Babylonský turnaj na kurtech místního Sokola a hotelu Bohman se konal již po šestnácté. Pořádá ho rodina Šturmova s kamarády na památku syna, tenisty, který léta bojoval a nakonec podlehl vážné nemoci.
Plnou čtvrtinu z dvaceti párů postavil domažlický TK Šumava. Do finále se ale nakonec probojovali horšovskotýnští Šaloun s Vaňkem proti domácím Slepičkovi s Čapkem a zvítězili s přehledem 6:2.

,,Oproti loňským dvanácti přijelo hodně párů. Děkuji hoteliéru Jaroslavu Hrubému za zapůjčení kurtu, čímž se urychlil průběh turnaje. Turnaj probíhal v přátelské atmosféře a byly k vidění velmi zajímavé zápasy. Děkuji i všem, kteří se podíleli na organizaci a speciální poděkování patří panu Jaroslavu Ticháčkovi, jehož firma dlouhá léta sponzoruje tento turnaj a on sám se letos osobně zúčastnil,“ ocenil hlavní organizátor Jan Šturma starší.

TK H.Týn Cup 2018

V sobotu se šestého ročníku turnaje, který pořádal TK Horšovský Týn, zúčastnilo dvanáct párů. Hrálo se ve třech skupinách, po nichž následoval klasický tenisový ´pavouk´. Ve finále se stejně jako na Babyloně prosadila favorizovaná domácí dvojice Šaloun / Vaněk a zdolala pár Novák ml. / Hůla 6:2.

„Bylo to velmi dobře zorganizované, jak sportovně pro hráče, tak pro diváky. Tenis byl kvalitní a zpestřením byl start dvou pražských tenistek. Dvanáct párů byl ideální počet, všichni si dostatečně zahráli,“ pochvaloval si člen vítězného deblu Václav Šaloun.

Jiří Pojar, Robert Babor