V tamní hale se v prvním turnaji nového ročníku oblíbené Dotiko Tenis Tour střetlo o vítězství 10 českých a dva německé páry.

SKUPINOVÁ FÁZE

Dvojice byly rozlosovány do třech skupin po čtyřech, ze kterých se postupovalo do vyřazovacího pavouka. Bez ztráty kytičky v zápasech hraných na jeden set dominovali ve skupině A borci z Holýšova Petr Lampa s Janem Zdychyncem, „Béčko“ ovládlo domažlické duo Jiří Pivoňka s Hynkem Šindelářem a skupinu C se třemi vítězstvími prosvištěla dvojice Cecilie Hartmannová (jediná žena) s Jardou Lukáškem.

Nejlepší ze skupin byli v následujícím závěrečném „pavouku“ tzv. nasazení – což znamenalo přímý postup do čtvrtfinále, a ostatních osm párů čekalo na souboj ve vyřazovacích bojích.

Na nevyzpytatelnosti pavouka vydělal například nejmladší pár sobotního klání Zdeněk Judák a Filip Votava, kteří po třech prohrách ve skupině a zisku pouhých šesti gamů, zvládli obávaný postup díky onemocnění jednoho ze soupeřů, a i tak to pro ně znamená značný příděl bodů do celoročního hodnocení soutěže.

VYŘAZOVACÍ ČÁST

A co favorité? Po krasojízdě skupinou ve stejných výkonech pokračovali Holýšovští Lampa se Zdychyncem i ve vyřazovací části a hladce se dostali do finále. Na druhé straně pavouka však neuspěl nikdo z nasazených. Ani Pivoňka s Šindelářem ani Cilka Hartmannová s Lukáškem nepřešli přes obávané čtvrtfinále, a tak se do finále probojovala původně odepisovaná dvojice nastoupivší za stejný, tj. holýšovský oddíl jako jejich soupeři – Petr Cenefels a Ota Tiefenbach. V bitvě o zlato se tak opakoval souboj ze skupiny. Se stejnými vítězi, tentokrát s výsledkem 6:3 a Lampa se Zdychyncem tak po výborných výkonech navázali na triumf z roku 2016.

TENIS TOUR 2019

Dotiko Tenis Tour O pohár starosty města Domažlice, jak zní celý název seriálu, tvoří zhruba 20 turnajů, kdy téměř tři čtvrtiny tvoří ty ve čtyřhře.

„Zahájili jsme další sezonu oblíbené série velice kvalitně obsazeným turnajem. Registrujeme i nárůst v počtu účastníků oproti minulým ročníkům, kdy se na prvním turnaji utkávalo většinou do deseti párů. Série tenisových klání je určena pro neregistrované hráče a funguje tak, že kdokoliv v našem okrese zorganizuje tenisový amatérský turnaj a nahlásí výsledky, započítá se do celkového hodnocení,“ přiblížil jeden z organizátorů i hráčů zároveň Hynek Šindelář.

Záštitu nad touto soutěží tradičně přebírá a poháry pro nejlepší věnuje starosta města Domažlice, nyní Zdeněk Novák, a pan Jaroslav Ticháček jako šéf firmy Dotiko přispívá na soutěž finančním darem. O další body do celkového hodnocení budou tenisoví amatéři bojovat již 19. ledna znovu na turnaji v bavorském městečku nedaleko českých hranic.