Domažličtí volejbalisté přivítali na domácí palubovce tým Jirkova, který již dlouhá léta působí v lize a má ve svém středu několik zkušených hráčů, kteří i přes vyšší věk jsou neustále klíčovými články mužstva. Při letošní vyrovnanosti soutěže bylo cílem Domažlických využít maximálně výhodu domácího prostředí a urvat pokud možno plný počet bodů.

Domažlice – VK Jirkov – Ervěnice 2:3 (22, 17, -16, -21, -10)
Do prvního utkání nastoupili Domažličtí v pozměněné sestavě z důvodu absence prvního nahrávače Vaňourka, na nahrávku se postavil univerzál Zbyšek Jelínek. I přes tuto zásadní změnu se domácím úvod zápasu vydařil. Až na několik nepřesností předváděli domácí volejbalisté kvalitní výkon. Útočně se dařilo středem sítě, kde úřadoval domácí blokař Honza Giebl, a svými tvrdými útoky doslova soupeře rozbíjel. Přidali se i ostatní hráči a volejbalisté Domažlic svého soupeře jednoznačně přehrávali. Přes kvalitní obranu domácích se Ervěnickým nedařilo prosadit v útoku, a tak si pomáhali většinou ulívkami, ze kterých dokázali vytěžit nejvíce bodů. I přesto se stal první set jasnou kořistí domácích volejbalistů, kteří v něm zvítězili 25:20.

Ve výborném výkonu pokračovali i ve druhém setu, kde ještě dokázali přidat a svého soupeře k ničemu dál nepouštěli. Druhá sada přinesla jednoznačný výsledek 25:17 a vedení Domažlic 2:0.

Od třetího setu se obraz hry výrazně změnil. Soupeř, který v tu chvíli už neměl co ztratit, výrazně přidal na servisu, což byla zřejmě klíčová změna celého utkání. Jistota na příjmu se z domažlických rukou najednou vytratila a domácí se začali trápit. Naopak soupeř se najednou dokázal prosadit i v útoku, když jeho útoky končily po dotyku domácích bloků převážně v zámezí. Jirkov získal výrazné vedení, které sice domácí v koncovce lehce korigovali, ale prohra 16:25 ve třetím setu se již nedala odvrátit.

Ve stejném trendu pokračoval zápas i ve čtvrté sadě, kde se trápící domácí nemohli neustále dostat do hry. Když k tomu přičteme diskuse a neshody na hřišti mezi domažlickými volejbalisty, nadějné vedení bylo najednou ztraceno a soupeř srovnal po vítězství ve čtvrté sadě 25:21 na 2:2. Rozhodnout tak musela zkrácená hra, kterou zahájili lépe domácí, ale nadějný úvod nedokázali přetavit ve vítězství a za stavu 11:15 se zaslouženě radovali hosté ze zisku dvou důležitých bodů.

Sestava Domažlic: Jelínek Z., Škorvánek, Giebl, Ekstein, Pham, Kiesenbauer, Pham, libero Schrőpfer. Střídali: Roman, Kubal

Domažlice – VK Jirkov – Ervěnice 1:3 (-20, 20, -23, -22)
Druhý zápas začali Domažličtí se zkušeným Tomášem Kubalem na nahrávce. Na bloku nahradil Kiesenbauera Roman. Hra domácích se oproti nepovedenému závěru první zápasu o něco zlepšila, ale soupeř byl přesto neustále o krok napřed. Domácím se příliš nedařilo v obraně a nedůrazné útoky dokázal soupeř ubránit a proměnit je v bod. Domažličtí po celý průběh prvního setu pouze dotahovali a nedokázali svého soupeře přetlačit. Po výhře 25:20 se soupeř ujal vedení 1:0 na sety.

Druhý set byl ze strany domácích o mnoho lepší. Důslednější obrana a zlepšení v útoku jim přineslo vítězství ve druhé sadě stejným poměrem 25:20.

Další dva sety se rozhodovaly v koncovkách, které domácí bohužel nezvládli a po prohrách 23:25 a 22:25 se soupeř opět radoval z výhry a tentokrát za plný počet tří bodů. Ze dvou zápasů tak získali domácí pouze jediný bod a zkomplikovali si závěr soutěže. Volejbalisté Domažlic se propadli na sedmé místo, kde se momentálně nachází se ziskem 32 bodů. Na poslední Modřany mají náskok pouhých šesti bodů. Do konce základní části zbývá deset zápasů. Další dvě těžká utkání čekají na volejbalisty Domažlic již tuto sobotu, kdy se představí na palubovce Karlových Varů, kde se střetnou s rezervou extraligového Karlovarska.

Sestava Domažlic: Kubal, Roman, Giebl, Ekstein, Pham, Škorvánek, libero Mazanec. Střídali: Liška, Kiesenbauer, Schrőpfer

O mnoho vydařenější výkon se zasloužily domažlické ženy v krajském přeboru, které po výhře 3:1 a porážce 2:3 přivezly z Kladrub krásné čtyři body. Momentálně jim patří šestá příčka se ziskem 29 bodů a na čtvrté místo ztrácejí pouhé čtyři body.

Autor: Milan Roman