Kulturní dům ve Žďáru nad Sázavou byl svědkem Velkého finále Ligového poháru v kategorii C+, kam se dostalo nejlepších 30 týmů republiky z náročných krajských kvalifikací.

Plzeňský kraj do Žďáru poslal dva nejúspěšnější týmy. Kromě Retra ještě plzeňský Poster Guys.

V prvním kole los přiřadil Retru tým z Benešova, s kterým si tým ve složení Marek Trůbl, Tomáš Brandejs, Luděk Šidvic, David Vosecký, Jindřich Baborák a Christian Zwick hravě poradil 21:7.

Dalším soupeřem se domažlickým reprezentantům stal AC Star Arena Chodov C z Karlovarského kraje, který ukázal své kvality, ale i přesto podlehl lepšímu Retruv poměru 17:21.

Jaroslav Ticháček (uprostřed) sleduje dění na hřišti 
z tribuny. Na snímku je při utkání proti Rakovníku.
Prezident se zlobí: Zoufalý výkon, nehodný druhého týmu tabulky třetí ligy

I šipkaři z Barrandova byli na Domažlice krátcí. Soustředěné Retro vyhrálo souboj nervů a tím i celý zápas v poměru 21:19.

K vytouženému cíli, tedy k úplnému vítězství, chybělo porazit už jen dva soupeře. Tím prvním se stal tým z jižní Moravy, Šipky Sloup. I pro tento kvalitní tým bylo Retro nad jeho síly, a tak prohrál 15:21.

Domažličtí hoši, vědomi si toho, že mají první místo na dosah, nastoupili proti Hospřízi. Týmu, který již na papíře budil respekt. V tomto nervy drásajícím souboji, jejž mohla rozhodnout sebemenší chyba, byli nakonec šťastnější Jihočeši, kteří uválčili o dva body více, a tak tento vyrovnaný a těsný souboj vyhráli v poměru 21:19. I tak si Retro domů odvezlo pohár za druhé místo, pamětní list a hlavně spoustu zážitků a zkušeností, které budou moci zúročit už 5. června na mistrovství republiky družstev kategorie C v Králíkách u Nového Bydžova.

Pohár a medaile judistky Jaroslavy Záhořové z mezinárodního mistrovství v maďarském Györu. 
Judistka Záhořová zase všechny zbila, protože v Maďarsku získala zlato

Autor: Tomáš Brandejs