Celkem 141 plavců z osmi oddílů se o víkendu zúčastnilo sdruženého krajského přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje, který se konal v domažlickém bazénu. Původní počty ale mohly být o hodně vyšší, ale byly poznamenány chřipkovou epidemií a jinými nemocemi.

Z domácího oddílu Jiskry Domažlice se plaveckého klání, které bylo zároveň kvalifikací na mistrovství České republiky, zúčastnilo devatenáct závodníků. Ve velké konkurenci se ale neztratili a nasbírali úctyhodných 66 umístění ´na bedně´. Nejlépe se vedlo Tereze Tučkové, která z devíti zaplavaných tratí nasbírala osm prvních a jedno druhé místo. Mezi žáky na tom byl podobně Martin Šimáček, který si vyplaval sedm prvních, jedno druhé a jedno třetí místo ve své kategorii. V konkurenci jedenáctiletých žaček se neztratila se svými pěti prvními, dvěma druhými a stejným počtem třetích míst ani Aneta Müllerová.

Podle slov trenérů Václava Vlčka a Radky Müllerové si pochvalu zaslouží všichni účastníci, kterými kromě již zmiňovaných byli: Jindřich Baar, Martin Beber, Jiří Císler, Martin Císler, David Kuneš, David Primus, Kryštof Schröpfer, Pavlína Beberová, Kateřina Benešová, Tereza Bozděchová, Alexandra de Sousa, Karolína Holubová, Denisa Müllerová, Karolína Němcová, Zuzana Šlajsová, Tereza Tučková.

Trenéři ale neměřili výkony na počet diplomů, ale hlavně na osobní rekordy, které byly důležitější. Zaplavané časy totiž rozhodují o účasti či neúčasti na mistrovství republiky, které plavce čeká.