Domažličtí judisté se o víkendu ´poprali´ na turnaji v jihočeských Čimelicích.
„Turnaj byl výborně obsazen včetně pražských klubů, takže jsem byl s výkony svých svěřenců velmi spokojený,“ sdělil po závodech trenér domažlických judistů Waldemar Janeček a pokračoval: „Je pravda, že někteří odjížděli domů bez medaile. Přestože odvedli dobrý výkon, našel se někdo o trochu lepší a našeho závodníka ze soutěže vyřadil.“
V nejlehčí kategorii mláďat do 21 kg vybojoval bronzovou medaili Aleš Karas. Druhou medaili v mláďatech přidala Kamila Forstová a byl to také bronz, tentokrát ve váze do 34 kilogramů. „Další mláďata cenný kov nezískala, konkurence byla opravdu silná,“ dodal Janeček.
Druhé místo v mladších žácích vybojoval Jaroslav Hájek ve váze do 39 kg a taktéž stříbrný skončil starší žák Jakub Kulhánek, který překvapil trenéra výborným výkonem a zúročil tak dlouhé hodiny tréninku.
Starší žákyně Dominika Hálková získala třetí místo, a tím konečně bronzovou medaili do své sbírky. „Konečně proto, že u Domči najdeme pouze samé zlaté a stříbrné, ale příště, Domčo, zas nějakou vyšší příčku,“ vzkazuje medailistce, která se prosadila i v anketě Sportovec roku 2008, trenér Janeček.