Judisté z Domažlic se pod vedením trenéra Pavla Forsta vypravili na Memoriál Ing. Arnošta Lindenberga, který se konal v Mariánských Lázních.

„Naši závodníci byli pořádně natěšení, jelikož se jednalo o první turnaj letošního roku. Vstup do závodnické sezony se nám vydařil v plné parádě,“ řekl trenér Pavel Forst s tím, že všech jedenáct závodníků po skvělém výkonu získalo medaili a diplom.

V mláďatech výborně zabojovala Tereza Forstová a po třech vítězstvích a jedné prohře z toho bylo druhé místo. Karel Šperl zatím své závodnické zkušenosti teprve sbírá, ale třemi výhrami si zajistil postup ze své skupiny. Po velmi odhodlaném boji získal v semifinále bronzovou medaili. Renáta Routová si postup ze své skupiny do semifinále opravdu zasloužila. Její soupeři podle slov trenéra přistávali na zádech, ani nevěděli jak. „Finálový zápas již nevyšel podle našich představ a soupeř byl opravdu skvělý závodník. Přesto je třetí místo velký úspěch,“ dodal Forst.

Další ´mláďátko´ Dominik Votava patří také k začínajícím závodníkům, přesto přemohl tři soupeře a jen dvakrát prohrál. Domů si odvezl zaslouženě bronzovou medaili. Lucie Černá závodit také teprve začíná a stejně jako Dominik Votava vybojovala bronz.

„Od počátku tohoto roku nám do kategorie mladšího žactva postoupili tři naši závodníci,“ řekl Pavel Forst a pokračoval: „Kamila Forstová v Mariánských Lázních neměla žádnou soupeřku a protože se chtěla poprat, nechala se zapsat mezi kluky. Dva soupeře porazila před časovým limitem a jen jednou prohrála. Stříbrnou medaili si tak opravdu zasloužila.“

Jaroslav Rout se hodně snažil, jelikož toužil po zlaté medaili. Dvě chyby však znamenaly posun na třetí místo. „Určitě se ze svých chyb poučí a spraví si chuť na dalších závodech,“ dodal k výkonu trenér a pokračoval: „Michal Borovička na svých druhých závodech posbíral další cenné zkušenosti. Je to něco jiného, než na tréninku. Svoji roli zde hrají i emoce a tréma. Třetí místo ale považujeme za Michalův velký úspěch!“

V kategorii starších žáků se v semifinále utkali David Mráz a Marek Ševčík. Úspěšnější byl druhý jmenovaný a na krk si zavěsil stříbrnou medaili. David Mráz obsadil třetí místo.

Jedenáctý účastník Michal Štefek získal ten nejcennější kov, zlato. „V jeho kategorii byli pouze dva zápasníci, a tak se museli utkat dvakrát. V případě shodného výsledku by rozhodl třetí zápas. Michal ale vyhrál oba zápasy, přestože se mu soupeř snažil oplatit porážku, co mu síly stačily,“ popsal počínání svého svěřence Pavel Forst a pokračoval: „Všechny závodníky chci moc pochválit. Lepší vstup do závodické sezóny jsem si nedovedl představit. Všichni borci mi udělali velkou radost. Už se těšíme na další turnaj. Poděkování patří také rodičům našich závodníků (manželé Routovi a pan Borovička), jejichž podpory si velice vážíme.“

Noví zájemci o vstup do domažlického klubu mohou více informací získat na stránkách www.judoclub-domazlice.cz.