V úvodním sobotním duelu sehráli Domažličané se Stodem vyrovnanou partii, doplatili však na neproměněné šance a podlehli soupeři 2:6, ačkoliv vedli 2:1 po trefách Petra Berouška a Miroslava Kopeckého. Ve druhém střetnutí proti Mostu získali hráči FbC třígólový náskok, soupeř sice snížil na 3:2, ale domažličtí florbalisté si zisk tří bodů nenechali vzít. Výhrou 4:2 tak vrátili Mostu letošní těsnou porážku 8:9 z prvního vzájemného duelu.


Stod - FbC Domažlice
6:2 (0:0, 3:2, 3:0)

Oba týmy předváděly od úvodního hvizdu rozhodčích aktivní florbal, a tak se střídaly šance na obou stranách. V první třetině hráči Stodu dvakrát orazítkovali konstrukci Bozděchovy branky, na druhé straně Kurc netrefil poloprázdnou ´klec´ a tváří v tvář gólmanovi Škrabal mířil do brankáře. Po úvodní patnáctiminutovce tak na ukazateli svítilo skóre 0:0.

Začátek druhé třetiny vyšel domácím, když už po sedmnácti vteřinách hry se po dlouhém ideálním výhozu brankáře Bozděcha dostal za obranu Stodu Beroušek a chladnokrevně překonal gólmana – 0:1.

Uplynulo však dalších sedmnáct sekund a Mareš srovnal na 1:1.

Po dalších třech minutách Kurc netrefil poloprázdnou branku, k odraženému míčku se dostal Kopecký a vrátil domažlickým florbalistům vedení – 1:2.

O čtyřicet sekund později dobře atakoval v útočném pásmu Martin Vondrovic, kterého nedovoleně fauloval Mareš a Domažličanům se naskytla výhoda přesilovky. Tu však přes veškerou snahu nevyužili. V čase 23:09 rozehráli Stodští standardní situaci a Dorňák vyrovnal na 2:2.

Tři minuty nato florbalisté Stodu využili chybné rozehrávky domažlických hráčů v útočném pásmu a osamocený Volák před gólmanem Bozděchem nezaváhal – 3:2.

Závěr druhé třetiny dohrávali Domažličané oslabeni, ale Stod náskok nezvýšil. Do závěrečného dějství vstoupili Chodové se snahou srovnat a vytvořili si několik slibných příležitostí, které ale nevyužili. Naopak ve 36. minutě rozhodčí vyloučili Cícha a Mareš nabídnutou početní výhodu využil – 4:2.

Stejný hráč o čtyři minuty později dokončil hattrick, navíc přihrávkou v závěru střetnutí pečetil svůj vynikající výkon.


FbC Domažlice – Most
4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Domácím florbalistům vyšla dokonale úvodní patnáctiminutovka. Po trefách Jakuba Hrabíka, Václava Vondrovice a Miroslava Kopeckého se ujali nad Mostem třígólového vedení. „Bohužel náskok nás uspokojil a málem jsme na to doplatili. Soupeř ve druhé třetině snížil na rozdíl gólu. Naštěstí pro nás jsme zásluhou Jiřího Kurce vsítili čtvrtý gól a dvoubrankové vedení jsme si už pohlídali,“ popsal zbývající průběh zápasu jeden z domažlických florbalistů Antonín Škrabal a pokračoval: „Je to pro nás důležité vítězství. Zůstali jsme v kontaktu s týmy ze středu znamenajícím udržení ve II. lize.“

Sestava FbC Domažlice: Petr Bozděch – Jakub Hrabík, František Žlůva, David Hlaváč, Ondřej Plocar, Martin a Václav Vondrovicové – Václav Cihla mladší, Jan Plocar, Pavel Cích – Miroslav Kopecký, Martin Kubů, Jiří Kurc - Petr Beroušek, Antonín Škrabal a Milan Hutta.