V běhu na 60m juniorů se poprvé ve své kariéře prosadil na stupni vítězů Michal Jahn, který nejprve vyhrál jeden ze čtyř rozběhů. V nervózním finále, které se startovalo na pětkrát, doběhl druhý ve vynikajícím osobním maximu 6,90s.

Do juniorského finále postoupil i jeho treninkový kolega Jiří Faist a toho dělily od medaile dve setiny vteřiny. Faist skončil čtvrtý v čase 6,94s.

Bramborovou smůlu si ale tento český reprezentant vynahradil druhý den v běhu na 200m.

Faist nejprve předvedl nejrychlejší rozběhový čas 21,93s a ten pak ve finále vylepšil na 21,67s. To bylo pouze 2 setiny za starým českým juniorským rekordem. Vítěz Pavel Maslák z Havířova časem 21,57s vytvořil nové české maximum.

„Myslel jsem, že jsem tam. Masláka jsem vůbec neviděl, protáhl se pode mnou v posledních pěti metrech. Sílu jsem ale měl,“ litoval po doběhu majitel stříbrné medaile.

Mezi dorostenci startoval na dvoustovce také Ondřej Gerlický. Ten v jednom z pěti rozběhů doběhl třetí v osobním rekordu 23,91s, ale na postup do finále to nestačilo. Sítem rozběhů neprošli v dorostenecké šedesátce ani Ondřej Temczak a Michal Tesař.