Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Domažlický šlágr posledního kola I.B třídy skončil smírně

Domažlice – V posledním podzimním kole přivítala domažlická rezerva na svém hřišti Sušici, což byl již před utkáním jistý podzimní vicemistr Eurofootball I.A třídy.

21.11.2009

Ilustrační foto. Foto: Deník/Karel Pech

Hosté přijeli s jasným cílem, a to co se nejvíce přiblížit vedoucímu Stodu, a Jiskra nastupovala s vědomím, že vítězství ji může posunout blíže ke špičce vyrovnané tabulky.

Utkání začalo ve velice svižném tempu. Úvodní nápor obstarala domažlická Benfika, kdy prakticky prvních patnáct minut nepustila soupeře za půlku. Bohužel vyložené šance Krakeše, Šmirkla a Heráka zůstaly nevyužity. Následně dokázali hosté, proč jim patří právem druhé místo v tabulce. Začali být aktivnější a vytvořili si několik slibných šancí, které povětšinou rozehrával nejzkušenější hráč hostí František Hrach, který dlouhá léta hrál v Sušici krajský přebor. Domácí však nezůstali pozadu a rychlými brejky ohrožovali hostující branku, ale ke vstřelení jim však byla kvalitně postavená obrana nebo vlastní nepřesnost. Ve 26. minutě musela Jiskra poprvé střídat, když Janečka po svalovém zranění nahradil Rojt. První varování pro domácí přišlo ve 30. minutě, kdy nebezpečnou střelu Kotrby vyrazil Bratanič s obtížemi na břevno. Když už se schylovalo ke konci remízového poločasu, naskočil si při rohu Kalný mezi stopery a hlavou změnil skóre 0:1. Lodivod domácích na to ihned reagoval střídáním a vysvobodil tak hledajícího se Palucha za Leitla. Na výsledku to však již nic do poločasu nezměnilo.

O poločase pravděpodobně v domácí kabině proběhla malá podzimní bouřka, protože Benfika byla na začátku jednoznačně lepším a důraznějším týmem. Zasloužil se o to nejvíce Leitl, který svými průniky po pravé straně dělal hostům nemalé problémy. V 50. minutě jeho samostatné sólo rozvlnilo pouze boční síť, ale o pět minut později si již ve vápně s těžkým míčem poradil a uklidil jej za Míčkova záda 1:1. Jiskra se dále tlačila do útoku, kde si vyvářela slibné šance, ale bez výsledku, což se jí mohlo stát osudným, nemít v bráně Brataniče, který zneškodnil několik nebezpečných sušických šancí. Postupem času se hra začínala vyrovnávat a šance se střídaly na obou stranách. Pokud se Jiskře povedl vstup do druhého poločasu, tak bohužel toto nelze říct o hlavním rozhodčím Malinčákovi, který vnesl do utkání svým rozhodováním zbytečnou nervozitu. Střídavě kupil chyby na obě strany, což vyvrcholilo neodpískaným zákrokem vystřídavšího Kubici na hostujícího Budila. To se nelíbilo nejen hostujícím fanouškům, ale i sušickému kapitánovi Hrachovi, který to však s agilností přehnal a musel předčasně pod sprchy. Jiskře se tak naskytla možnost dvacetiminutové přesilovky. Domácí pokračovali ve svém snažení docílit branky převážně po stranách a při standardních situacích, kdy se na hrot vysunul Šmirkl. Většina šancí končila v rukou brankáře nebo zdviženým praporkem asistenta na pomezí. O utkání mohla rozhodnout 80. minuta, kdy Ferra poslal přihrávku vlastním pokutovým územím, kde se míče zmocnil hostující Kyselka, Bratanič však svým včasným vyběhnutím brance zabránil. Jiskra ze svého závěrečného tlaku nedokázala nic vytěžit, a tak se nakonec soupeři rozešli smírně.

Branky: 55. Leitl - 40. Kalný; ŽK: 3:7; ČK: 0:1 (70. Hrach). Diváků: 60

Sestava Jiskry Domažlice: Bratanič – Dufek, Pavlíček, Ferra, Rejthar- Janeček (26. Rojt), Vísner, Paluch (42. Leitl), Šmirkl – Krakeš (53. Kubica), Herák Trenér: Ivan Rybár

21.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Před druhou hodinou čekalo na vstup do volebního okrsku 10 v domažlické Městské knihovně Boženy Němcové asi 20 lidí.

Na Domažlicku se volí na 138 místech

Lidé mohli volit v seniorském penzionu do přenosné urny

Domažlice - Snazší měli cestu k volební urně voliči ze dvou domažlických seniorských penzionů v Břetislavově ulici.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.