Republikové mistrovství jednotlivkyň, které se konalo opět v Ostravě, znovu ukázalo celou škálu gymnastek od nejmladších věkových kategorií tzv. VS1A (věk 7 let) až po VS 6 (věk 15 a více). "Postupové klíče byly velmi limitující a přísné, proto účast pěti závodnic z jednoho oddílu je velmi uspokojivá," řekla trenérka GK Domažlice Jana Gibfriedová.

Domažlickou gymnastiku na mistrovství ČR zastupovala v kategorii žákyň VS4B Ela Tesařová (krajská přebornice) a Sandra Černá (3. místo v kraji). "Obě předvedly svoje sestavy velmi zdařile, Ela byla dokonce po třech nářadích adeptkou na vítězství. Bohužel na bradlech přepadla ze stoje na rukou a zbyla na ni “pouze“ krásná osmá příčka. Sandra jako benjamínek v této soutěži skončila v polovině závodního pole," uvedla Gibfriedová.

Kategorii juniorek zastupovala Viktorie Nozarová, která byla úplně nejmladší v celém závodním poli. "Její věk stále odpovídal žákyním, ale risk obsadit ji do starší kategorie vyšel a Viktorka také na na domácím šampionátu skončila mezi juniorkami v půlce startovní listiny," sdělila trenérka.

Zleva: Vanessa Kocková, Nelly Brožová, Marie Salátová, Lucie Šlejmarová, Markéta Kočí, Sandra Černá, Anna Huttová, Viktorie Nozarová, Ela Tesařová, Barbora Wiesnerová, Tereza Kočí.
Domažlické gymnastky se jako jediné z kraje zúčastnily mistrovství ČR družstev

Kategorii žen reprezentovaly zkušené gymnastky Vanessa Kocková a Tereza Kočí. "Závod žen byl velmi kvalitně obsazen. I z kvalifikací z krajských přeborů bylo v této kategorii mnohem více závodnic než v kategorii juniorek a Česká gymnastická federace navyšovala postupová místa. Obě naše děvčata cvičila výborně, obtížnostně dle svých možností, ale na první desítku to bohužel nestačilo. Právě obtížnost sestav je posunovala, u Vanessy Kockové na 15. místo a Terezka Kočí ukončovala první polovinu velmi kvalitních závodnic. Domažlické gymnastky zanechaly v Ostravě velmi dobrý dojem, zejména co se týče čistoty cvičení a elegance," potěšilo Janu Gibfriedovou.

Nyní již domažlickým gymnastkám začaly tréninky na další závodní období. Čeká je soustředění ve specializované gymnastické hale v Liberci a v říjnu se rozjíždí kolotoč pohárových a mistrovských soutěží.

Gymnastka Vanessa Kocková na kladině.  
Jednou bych chtěla být v reprezentaci, říká gymnastka Kocková