Atraktivnosti tohoto souboje mocně napomáhá také fakt, že oba týmy mají letošní sezonu slušně rozjetou. Chodům patří se ziskem osmnácti bodů aktuálně třetí příčka, hosté z největšího západočeského města soutěž vedou, když v osmi zápasech prohráli pouze jednou, a to až v pátém setu na půdě rezervy extraligové Příbrami.

„Na bitvu s plzeňskou Slavií se už moc těšíme, navzájem se všichni dobře známe, takže už došlo i na hecování,“ prozradil Deníku Jan Giebl, vedoucí družstva a hráč volejbalových Domažlic.

Slavia před startem nového druholigového ročníku výrazně posílila. Do Plzně se totiž vrátil elitní smečař Zbyněk Parkán.„Je to na výsledcích i výkonech Slavie znát. Soupeř měl už i loňskou sezonu velice dobrou, ale letos vůbec neprohrává. Myslím si, že je to právě i díky návratu Zbyňka, který má zkušenosti s první ligou v dresu VS MFF UK Praha, kde byl i kapitánem,“ vysvětluje Giebl, který vidí největší sílu plzeňského výběru v ofenzivní fázi. „Zbyněk je skvělý smečař. Navíc, Slavia má v týmu i druhého kvalitního smečaře. Nesmírně silní jsou tedy v útoku. Mají také slušný příjem i podání. Čekají nás doma dva velmi těžké zápasy,“ míní domažlický hráč.

Chodové by vzhledem k síle sobotního protivníka byli rádi i za jednu výhru.„Samozřejmě, že pokud by se nám podařilo vyhrát oba zápasy, budeme moc rádi, ale musíme být pokorní. Brali bychom i jedno vítězství,“ říká skromně Giebl. „Rozhodně ale nechceme oba zápasy prohrát, to by bylo špatné,“ dodává záhy. Podaří se Domažlicím rozebrat hru Slavie do posledního šroubku a v domácím prostředí uspět?

Víkendový program - sobota 10.00 a 14.00: Volejbal Domažlice – USK Slavia Plzeň, Kladno B – Prosek, Modřany – VK Karlovarsko B, VK Příbram B – TJ Praga, 11.00 a 15.00: Mělník – Chabařovice.