Úspěšný víkend prožili ve druhé lize basketbalisté Jiskry Domažlice. Svěřenci trenéra Karla Štípka hostili v domácí sportovní hale vedoucí Benešov a nevyzpytatelného protivníka z pražských Kbel.

Jako první přišel v sobotu na řadu Benešov, který před vzájemným duelem s Chody vyhrál hned patnáct z šestnácti možných duelů. V Domažlicích ale tvrdě narazil a výborně hrajícím domácím podlehl nakonec jednoznačně 67:85. „K očekávanému zápasu s doposud suverénním lídrem celé druhé ligy jsme nastoupili bez několika opor. Chyběl Zeman, Císař, Vondrovic a Baxa. V utkání byla na obou stranách patrná nervozita, ze které pramenily ztráty a chyby v zakončení i obraně. Do tempa se jako první dostali hosté, kteří sice ztráceli po první čtvrtině o šest bodů, ale po poločase vedli o dva poměrem 34:32. Ve druhé polovině jsme se ale zlepšili, nepouštěli Benešov do střeleckých pozic a začali jsme trefovat koše i z těžkých pozic. Dařila se nám kombinace a publikum to začalo náležitě oceňovat. Vysokou laťku se nám podařilo udržet až do konce a nakonec z toho bylo vítězství o osmnáct bodů,“ zhodnotil duel se silným Benešovem Tomáš Budka, předseda oddílu BK Jiskra Domažlice.

Ve druhém utkání pak Jiskra přehrála Kbely jasně o třicet bodů – 97:67. „Nedělní soupeř z pražských Kbel hlavně v úvodu potvrzoval své přednosti – tvrdou hru místy až za hranicí pravidel, a dokud mu síly stačily, tak přidal i přesnost v útoku a nepříjemnou obranu. Na nás byla v úvodu znát bojácnost a respekt k tvrdé hře protivníka. Naštěstí to ale netrvalo dlouho a druhé hrací období, které jsme vyhráli 32:15, vlastně rozhodlo o vítězi tohoto duelu,“ komentoval vítězství proti Pražanům Budka.

„Celkově se nám o víkendu mimořádně dařila střelba za tři body, slabinou však bylo proměňování trestných hodů,“ dodal Tomáš Budka.
Po osmnácti odehraných kolech patří domažlickým basketbalistům se ziskem devětadvaceti bodů čtvrtá pozice. Na druhý Žižkov přitom ztrácí pouhé dva body.

BK Jiskra Domažlice - BC Benešov 85:67
Průběh utkání: 15:9, 32:34, 65:51. Sestava a body Jiskry: Mach 23, Bauer 19, Jan Štípek 13, Blacký 10, Jindra 9, Jiřinec 8, Batysta 3, Tauer, Novák. Trestné hody: 25/16 – 22/17. Trojky: 9:6. Fauly: 21:23. Rozhodčí: Havlíček, Pivovarský.

BK Jiskra Domažlice - Sokol Kbely 97:67
Průběh utkání: 15:9, 32:34, 65:51. Sestava a body Jiskry: Mach 23, Bauer 19, Jan Štípek 13, Blacký 10, Jindra 9, Jiřinec 8, Batysta 3, Tauer, Novák. Trestné hody: 25/16 – 22/17. Trojky: 9:6. Fauly: 21:23. Rozhodčí: Havlíček, Pivovarský.