PROGRAM:
13.00:
VC SCM v hodu oštěpem juniorů a dorostu
15.00: dětská atletika
15.30: disk muži / ženy
16.00: běh 150 metrů přípravka (závod zařazen do seriálu Junior Běžec Chodska)
16.20: běh 300 metrů žáci (závod zařazen do seriálu Junior Běžec Chodska)
16.35: oštěp ženy, běh 200 metrů muži / ženy
16.50: běh 800 metrů žáci (závod zařazen do seriálu Junior Běžec Chodska)
17.00: koule muži / ženy
17.30: běh 5000 metrů muži
17.45: oštěp muži
17.50: běh 800 metrů muži / ženy
18.05: běh 400 metrů muži / ženy
18.30: vyhlášení výsledků

Atletický mítink za účasti předních domácích a zahraničních atletů startuje ve 13 hodin oštěpařskou soutěží mládeže a vyvrcholí krátce po 18. hodině závodem na 400 metrů, který se na tomto mítinku běhá jako vzpomínka na tragicky zesnulého mladého domažlického atleta Jana Mazance.

Na stadionu bude probíhat i dětská atletika či závody žactva v disciplínách 150, 300 a 800 metrů.

Finální startovní listina hlavního programu se ještě ladí, ale stoprocentně jistým je start koulaře Tomáše Staňka. Reprezentant Dukly Praha loni na mítinku v Domažlicích zazářil výkonem 21,67 m, což je zároveň hodnota rekordu stadionu. Stejně jako u mužů, tak i v soutěži žen dorazí do koulařského sektoru česká jednička. Je jí Markéta Červenková z USK Praha s výborným osobním rekordem 18,22 metru.

Tradičně kvalitní bývá v Domažlicích i soutěž diskařů, kde se hlavním favoritem jeví Marek Bárta, který začátkem sezony zaznamenal výkonem 64,40 m nejhodnotnější český výkon za posledních devět let. Cestu za triumfem mu bude chtít znepříjemnit tuzemská diskařská stálice Tomáš Voňavka. Mezi ženami nebude chybět česká jednička Eliška Staňková.

Až na závěr odpoledního závodního programu je připravena soutěž oštěpařů, kde se hvězdná jména ladí, ale jisté je, že do boje pustí své svěřence v dresu extraligové Škody Plzeň David Sekerák. K vidění tak bude prestižní souboj ze širší české špičky Radek Jůda a Kryštof Kozač proti reprezentantovi Dukly Praha Jaroslavu Jílkovi.

Až z Belgie dorazí Timothy Herman, který v Domažlicích startoval již v roce 2014.

Zahraniční akvizicí v soutěži žen bude vítězka loňského evropského šampionátu juniorek Carolina Visca z Itálie. Naopak v českých barvách celý mítink odstartuje oštěpařský výkvět reprezentační sekce mládeže do 23 let.

Zajímavá podívaná bude probíhat i na běžeckém ovále. V závodě na 800 metrů se představí i několikanásobný mládežnický rekordman a jeden z největších tuzemských běžeckých talentů současnosti Jakub Davidík ze Stříbra. Ten nedávno polykal potřebnou dávku kilometrů na soustředění v italském Livignu, kde tréninkové jednotky absolvovala i reprezentantka AK Škoda Plzeň Anna Suráková. Dvacetiletá atletka bude žhavou kandidátkou na triumf v závodě na dva okruhy. Velice zdatně by jí měla konkurovat členka AC Sparta Praha Kimberley Ficenec, která se z USA přestěhovala do Čech a nyní zkouší štěstí v místních podmínkách.

Na vytrvalce pak čeká mistrovská disciplína 5000 metrů, kde velkým zpestřením nejdelšího běžeckého klání dne bude start současné nejlepší české maratonkyně Marcely Joglové, která na nedávném republikovém šampionátu v půlmaratonu triumfovala a navíc v druhém nejrychlejším čase historie 1:13,46 hodiny.

I závod na jeden okruh nabídne lahůdku v podobě souboje elitních čtvrtkařek plzeňské Terezy Petržilkové a Martiny Hofmanové z USK Praha.