Vítězství a remízu zaznamenali ve II. lize mužů florbalisté FbC Domažlice. Na palubovce sportovní haly v Lovosicích nejprve porazili Liberec 5:4, aby poté remizovali s vedoucím Jabloncem 3:3. Pro lídra to byla první bodová ztráta v soutěži.


FbC Domažlice – Liberec
5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Oba týmy odehrály patnáct vteřin a Domažličané prohrávali 0:1, když Bozděcha po přihrávce zpoza branky překonal neobsazený liberecký hráč.

Chodové postupně hru vyrovnali a dočkali se vyrovnání. Cihla unikl po levé straně, přihrál nabíhajícímu Kurcovi – 1:1.
Po pár minutách však Liberec opět vedl. Do šaten ale odcházela obě družstva za stavu 2:2, když sedm vteřin před přestávkou využil Cihla chybné rozehrávky hostů a sólo z poloviny hřiště zakončil gólem.

Ve druhé dvacetiminutovce se střídaly šance na obou stranách. Skóre zápasu se však měnilo pouze dvakrát, když na každé straně padlo po gólu.

Nejprve šel už potřetí v utkání Liberec, ale florbalisté z Domažlic opět vyrovnali. Po přihrávce Cícha vystřelil ´z první´ Ondřej Plocar – 3:3.

V závěrečném dějství Kubů prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:3. Hráči Liberce odpověděli vzápětí a srovnali na 4:4.

Čtyři minuty před závěrečným klaksonem hosté faulovali pronikajícího Kurce a následné trestné střílení proměnil s přehledem Cích.

Liberečtí v závěru utkání hráli power-play šest proti čtyřem, když jeden z domažlických hráčů seděl na trestné lavici, ale Chodové těsné vítězství ubránili.


Jablonec – FbC Domažlice
3:3 (1:0, 1:0, 1:3)

Lídr z Jablonce se ujal vedení již po třiatřiceti sekundách hry. Domažličtí se nevzdávali, ale nedokázali se prosadit v útočném pásmu. V polovině druhé třetiny tak Jablonečtí zvýšili náskok na 2:0.

V závěrečné třetině Hrabík vystřelil z poloviny hřiště, odražený míček se dostal ke zcela volnému Berouškovi – 2:1.

Následoval však rychlý protiútok domácích, po kterém si nešťastný vlastní gól dal Škrabal – 3:1.

Domažličtí odpověděli vzápětí, když Hlaváč příklepem z téměř poloviny hřiště snížil na rozdíl gólu – 3:2.

Dvě minuty před koncem střetnutí se Chodové odhodlali k power-play a pět sekund před závěrečným klaksonem Hlaváč doklepl skákající míček před jabloneckou brankou do sítě – 3:3.

Sestava FbC Domažlice: Petr Bozděch – Jakub Hrabík, František Žlůva, David Hlaváč, Ondřej Plocar – Petr Beroušek, Martin Kubů, Jiří Kurc, Václav Cihla mladší, Jan Plocar, Pavel Cích, Miroslav Kopecký a Antonín Škrabal.

Už tuto sobotu čeká domažlické florbalisty další mistrovský dvojzápas II. ligy. V něm na domácí palubovce přivítají hráče DDM Stodu a Vipers Most.