Právě ti spolu na konci minulé sezony svedli bratrovražedný boj o záchranu, když po nevydařené sezoně hrozil sestup oběma. Plzeňský tým se ale nakonec zachránil, zatímco Jiskra po třech sezonách ve II. lize spadla.

V květnu pak fanoušky obou klubů překvapila zpráva o sloučení obou týmů, díky kterému Domažlice ani Plzně o ligu snad nepřijdou ani v budoucnu. Z nejlepších hráčů obou klubů vzniklo totiž mužstvo s kvalitním kádrem, které se navíc přes léto výrazně posílilo a má tedy ambice na play off druhé nejvyšší soutěže, která je nově označována jako I. liga.

K původně plzeňským oporám Kubizňákovi, Pízovi či Pechmanovi, které doplnili domažličtí bratři Blackých a Pavel Bauer, totiž přibyla taková známá jména jako Miroslav Modr (střelec kolínského vítěze II. ligy) či Emil Palatinus (mohutný pivot, který hrával v Sadské a naposledy rovněž v Kolíně). Trenérem je pak domažlický Miroslav Janiurek.

„Máme za sebou už soustředění, kde bylo patnáct hráčů a také dva přípravné zápasy. Se Strakonicemi jsme jednonačně vyhráli (80:43 – pozn. red.), se Sadskou akopak nakonec vysoko prohráli. Ale dlouho jsme drželi nadějný odstup,“ říká Janiurek s tím, že Bauera bohužel postihla mononukleóza, a tedy bude dlouho chybět. „Generálkou na první mistrovské zápas je úterní odveta se Strakonicemi.“

Na start soutěže se těší i dlouholetý domažlický kapitán Jiří Blacký. „Trénujeme naplno, schází se nás vždy tak kolem deseti. Na zápasy se už moc těšíme. Máme silný kádr, ale sehrávat se asi budeme dlouho,“ říká zkušený křídelní hráč.

V sobotu v 19 hodin nastoupí Basket Západ v Olomouci, v neděli dopoledne pak na palubovce ve Zlíně. Prvním domácím zápasem bude koncem září ´dvojička´ s pražským Sokolem Vyšehrad, který přijede do Plzně.