„Náš tým nastoupil do zápasu v nejsilnější sestavě a na konci ten den neobvykle „velkým“ Petrem Skalou,“ popisuje jeden z hráčů zvaný Ferenc s tím, že do průběhu zápasu zasáhla hned první směna. „Zatímco Angels předvedli na pálce jediný odpal, Domažličané díky dvěma jednometrovým hitům naplnilo dvě mety a Tomáš Strádal je svým ´trojmeťákem´ poslal domů. Toho zase stáhnul krásným odpalem Míra Šťastný, takže to bylo 3:0 po první směně.“

Pak sice zabodoval i soupeř, ale Wolfs odpověděli stejně a následující třetí směna už zřejmě rozhodla o domažlickém vítězství. „Andělům jsme v útoku opět nic nepovolili a sami jsme po sérii tří trefení a jednom BB čtyřikrát bodovali. Od toho momentu hrál už jen jeden tým. Soupeře jsme poslali z útoku do obrany krásným dablem a my jsme mohli znovu zvýšit svůj náskok. To se nám povedlo a po další sérii odpalů a HP jsme se dostali do vedení 13:1,“ vzpomíná Ferenc na rozhodující momenty finále.

V šesté směně se Wolfs poprvé dopustili dvou chyb, ale soupeř je nedokázal potrestat. Navíc jsme své zaváhání napravili autem. Soupeři se povedl nádherný odpal do zadního pole, který se při trošce štěstí a odvahy dal chytit ze vzduchu. Míček letel na Péťu Bureše, který na malou chvíli zaváhal a malinko podklouzl. Takže ho míč po dopadu na zem přeskočil a mířil k plotu. Tam se ale rychle dostal centr Martin Weber a hodil míček přes Míru na třetí metu, kde byl vyautován před malou chvílí úspěšný pálkař hostí,“ popisuje jednu krásnou akci.

Nejlepší útok zápasu Domažličané předvedli až v následující směně. „Po sérii tří odpalů byl na pálce Martin Weber a podruhé v zápase předvedl ulívku, na kterou neměly Budějovice šanci reagovat. Následovaly další tři hity a výsledkem bylo skóre 18:2. To znamená, že pokud soupeři nedovolíme víc než sedm bodů, zápas předčasně skončí naším vítězstvím po sedmé směně,“ vypráví Ferenc s tím, že Angels ale uhráli jen bod a tak Wolfs po roční přestávce opět slavili vítězství v JČOP a postup do baráže o ČML.

„Poděkování za vítězství v oblasti patří všem hráčům, ale hlavní podíl mají zejména pánové Vlček a Veber, tedy naši trenéři, kteří připravili mužstvu takovou taktiku, na kterou soupeř nedokázal po celý zápas zareagovat. A samozřejmě nesmím zapomenout na naší novou zapisovatelku Danku, díky které náš zápis vypadá konečně tak, jak má,“ děkují čerství oblastní přeborníci z Domažlic.