Noc v knihovně v Horšovském Týně strávilo v pátek dvanáct malých čtenářů.
„Letošní nocování bylo v duchu knihy Karla Čapka „Devatero pohádek“. O něm i panu Andersenovi jsme si povídali, zazpívali jsme si, trochu početli a vydali jsme se do místního kina, kde na nás v kouzelné zemi Andersenii čekalo překvapení,“ sdělila vedoucí knihovny Miloslava Baxová. „Psí víla Evelína, kouzelník Magiáš, loupežník Lotrando a kočka Moura si pro děti připravili úkoly.“
Po soutěži vyrazily děti s rozsvícenými lampiony za doprovodu šermířů ze skupiny Samotáři na zámek, kde je přijal zámecký pán a provedl je nočními interiéry. „V hradní kapli na nás čekali dva vzácní hosté. H. Ch. Andersen a Karel Čapek. Služebná Bětka nás pohostila čajem a šermíři se s námi na nádvoří rozloučili ohňovou šou,“ dodala Baxová s tím, že po návratu do knihovny si děti vyrobily masky víl, vodníků, ryb a princezen a na závěr uspořádaly velkolepou ´módní´ přehlídku a pak se vydali hledat poklad, který na půdě zanechala psí víla Evelína.
Další akcí knihovny, do které se mohou zapojit i dospělí čtenáři, je 12. ročník Literárního shrabování. Do nesoutěžního shromažďování literárních příspěvků, které knihovna zakončí opět vydáním almanachu, se mohou zapojit všichni zájemci bez rozdílu věku.