Na sedm desítek modelů letadel, Jety, auta ´na vysílačku´ a několik netradičních létajících modelů představili o víkendu v tělocvičně školy modeláři z příhraničního Waldmünchenu.
Na tradiční akci Modellsportclubu Waldmünchen zamířili i návštěvníci od nás.
„Jsem tady už potřetí. O akci se dozvídám na internetu, letos jsem zaregistroval také plakát s pozvánkou ve Furthu. Bývá zde vždy hodně ke koukání, jeden rok to byly například turbínové motory, letos mne uchvátilo létající UFO,“ řekl Deníku domažlický modelář.
„Akci pořádáme pravidelně, je to i zdůvodu, že myslíme na budoucnost klubu a snažíme se přilákat hlavně deseti až dvanáctileté děti. To je optimální věk, kdy mohou s létáním začít. Náš klub má 52 členů, z toho tři děti. Chtěli bychom klub ještě více omladit, naučit naše nástupce dělat letadla a předat jim své zkušenosti,“ řekl Deníku předseda MSC Waldmünchen Helmut Rötzer.
V tělocvičně létalo nejen čtyřmotorové barevně svítící UFO, ale například také otevřená popelnice. Ještě předtím vytvořili modeláři efektní dýmovou clonu.
„V sobotu jsme zahájili výstavu po obědě a návštěvnost byla velká. Dnes jsme tu od rána, očekávali jsme více lidí, ale zřejmě na jejich příchod mělo vliv počasí. I přesto jsme spokojeni. Jen lidí od vás z Čech mohlo přijít více. Známe se s několika modeláři z Domažlicka, zveme je na naše akce na letišti Hocha a přivítali bychom rádi i českou veřejnost. Vždyť to sem nemá daleko,“ uvedl Rötzer.
Další akcí pro veřejnost bude na letišti Hocha za Wald〜münchenem v sobotu 17. května Odpoledne pro mladé. Vstup je zdarma a pro příchozí připraví členové modelářského klubu k vyzkoušení malé modely, takzvaná házedla.