Billiard club Meclov, který se neuzavírá jen u zeleného stolu, ale výrazně přispívá během roku k dění v obci, měl o víkendu malou slavnost. Vyparádění muži v motýlcích bilancovali uplynulou sezonu 2007/2008.
„Billiard se u nás hraje od podzimku do jara, tedy v době, kdy máme všichni více času. Ukončení sezony s večeří je už tradičním vyvrcholením turnajů. Sezonu jsme zahájili 13. října a poslední turnaj proběhl 22. března,“ řekl prezident klubu Milan Topinka.
Letos se uskutečnilo 23 turnajů, přičemž účastí na všech si Josef Vogeltanz pojistil celkové vítězství, když nasbíral 139 bodů.
O jeden turnaj méně odehrál druhý muž v pořadí, Josef Malík. Na stříbro si nahrál svými 124 body. Bronzovou příčku obsadil další člen klubu, meclovský starosta Zdeněk Martínek. Ten sice odehrál jen 18 turnajů, ale o dva body předstihl prezidenta klubu Milana Topinku, který získal v jedenadvaceti turnajích v jedenáctičlenném poli meclovských hráčů kulečníku 110 bodů a skončil čtvrtý.
Členové Billiard clubu Meclov ukončili další sezonu a nezůstávají nečinnými. Již nyní vymýšlejí a připravují své tradiční akce pro veřejnost. „Tou první bude 26. dubna pátý ročník recesistického závodu velocipedistů Staré kolo ještě jede. Jeho letošní motto zní: Ať si šlapka vrzne!,“ připomněl nejbližší akci klubu Martínek s tím, že sraz příznivců a závodníků bude v půl čtvrté odpoledne před meclovskou hospodou. Letos pak nebude chybět ani Prakiáda.