Domažličtí florbalisté o víkendu prohráli dvakrát v Chebu a jejich naděje na záchranu ve II. lize se značně zmenšila. Bez zisku bodu se vrátili v sobotu večer florbalisté FbC Domažlice z Chebu, kde v dalším dvoukole na palubovce místní sportovní hale podlehli jak karlovarským ´Hurikánům', tak i Ústí nad Labem. Zároveň se tak značně zmenšila naděje na záchranu v soutěži.

Huriccan Karlovy Vary – FbC Domažlice 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Na začátku druhé třetiny jeden z domácích florbalistů trefil stehenní sval Martina Kubů, pro kterého tak vzhledem k bolestivému zranění skončilo předčasně jeho účinkování na hřišti. V polovině druhého dějství přišel další zákeřný atak Karlovarských, po kterém Václav Cihla rozrazil hlavou mantinel a zcela otřesený opustil hřiště. Bohužel v rozmezí 27. a 28. minuty Domažličané dvakrát inkasovali a prohrávali 2:0. V čase 28:42 minuty vystřelil z dálky David Hlaváč, míček před brankou tečoval kapitán Marek Szabo a snížil na rozdíl gólu. Jenže půl minuty před druhou přestávkou skórovali ´Hurikáni´ potřetí, navíc v úvodu třetiny zvýšili na 4:1.

V čase 41:11 minuty snížil po přihrávce Krále Ondřej Plocar, ale necelé dvě minuty nato dali ´Hurikáni´ pátý gól a pečetili tak zisk tří bodů. Ústí nad Labem – FbC Domažlice 12:7 (3:3, 4:0, 5:4) Ve střetnutí, ve kterém dominoval útok nad obranou, rozhodla větší produktivita domácích. Ústí se během šesti minut ujali vedení 2:0, následně sice Cihla po kombinaci se Szabem snížil na 2:1, ale po ztrátě míčku Ústí zvýšilo minutu před první přestávkou na 3:1. Domažličané zabojovali a po dvou trefách Ježka srovnali na 3:3. Na začátku druhé třetiny měli hosté dvakrát výhodu početní převahy, na místo toho však dvakrát inkasovali v oslabení, navíc do třetice Ústí využilo přesilovku – 7:3. Do poslední třetiny vstoupili lépe hráči Domažlic, když nejprve po 23 sekundách hry po přiťuknutí Hlaváče skóroval Cibulka a dvě minuty poté Szabo poslal míček do sítě po střele Hlaváče – 7:5. Jenže o šestnáct vteřin později Ústí potrestalo chybu hostů – 8:5.

Na rozdíl obou gólů opět snížil kapitán Szabo, když dorazil střelu Cihly. Následně domácí zvýšili na 10:6. Hosté se nevzdávali a Cihla střelou do protipohybu ´vykřesal´ naději. Bohužel hráči Ústí přidali další dva góly a pečetili tak zisk tří bodů. „Lítali jsme mezi nimi jako hadr na holi,“ okomentoval stručně zápas kapitán domažlického týmu Marek Szabo. Sestava: Petr Bozděch – Václav Vondrovic, David Hlaváč, Ondřej Plocar, Alexandr Jablonský – Marek Szabo, Martin Ježek, Václav Cihla mladší – Martin Kubů, Ondřej Cibulka, David Hlaváček a Jiří Král. Trenér: Dalibor Kubů.