Z očekávané premiéry na sněhem pokryté Jänner Rallye v rakouském Freistadtu totiž zbyla jen draze vykoupená zkušenost. Do úvodního a jediného zimního podniku Mezinárodního mistrovství ČR v rallye vstupovala posádka plzeňského Roto teamu s velkými nadějemi a s odhodláním maximálně využít potenciál speciálu Fiat Punto S1600. S tím se však představili pouze na předstartovním skahedownu.

Na startu samotné soutěže se už neobjevili. Důvodem byl jízdní výkaz zapomenutý v hotelu, který spolujezdec začal postrádat až při výjezdu z uzavřeného parkoviště před ranním pátečním startem. V tu chvíli už nebyl čas se pro potřebný dokument vrátit. Ale bez něj posádka nemohla na start, a tak byla nucena ze soutěže odstoupit. Následně se pak strhla vlna kritiky na adresu mladé posádky a to zejména ze strany šéfa plzeňského teamu Petra Svobody.

„Bohužel se to stalo. Nešťastnou náhodou se Zbyňkovi podařilo nechat jízdní výkaz na hotelovém pokoji a to zrovna v tu nejnevhodnější chvilku,“ vzpomíná Jan Šlehofer. Podle něj prý každý může udělat chybu a každý také občas nějakou udělá. „Ale tahle se neměla stát zrovna teď. Zbyňďovi je to velice líto, jelikož celý team věnoval velké úsilí na přípravu techniky jako je S1600. Je nám se Zbyňkem moc líto, že jsme vlastní chybou nemohli na Janner rally odstartovat a nasbírat další cenné zkušenosti,“ dodává mladý jezdec s tím, že odmítá veškeré spekulace o možném konci spolupráce s osvědčeným mitfárou.

„V žádném případě Zbyňka nechce nikdo vyštvat ani sesadit, jak si někteří fanoušci myslí. Naopak. My se ještě jednou se omlouváme za nešťastnou situaci a budeme se moc snažit všem, kteří za námi stojí, odvděčit co nejlepšími výsledky a profesionálním přístupem.“ dodal Jan Šlehofer. A také tým prý nadále věří v budoucnost již sehrané dvojice, která ve své premiérové sezoně v roce 2006 vybojovala s vozem Honda Civic VTi sprintrallyový titul ve třídě N2.