Přestože tradiční prosincový rallyesprint v okolí pražského Strahova není žádným mistrovským závodem a má být jen přátelským rozloučením jezdců se sezonou a diváky, obvykle pro všechny závodníky bývá vemi prestižní záležitostí. A stejné to bude i zítra.

„Pojedeme jako vždy na krev,“ přiznává domažlický rallyový matador Marcel Tuček. I on přitom Pražský rallyesprint bere hlavně jako příležitost poděkovat divákům i sponzorům. Na sedadle spolujezdce proto ve svém Mitsubishi Lancer Evo IX bude mít Pavla Maršíka. „Je to zástupce našeho sponzora, se kterým v Praze pojedeme už potřetí. A věřím, že si to užijeme. Chceme si dobře zazávodit, zablbnout a hlavně v pořádku dojet. Ne jako vloni, kdy jsem poprvé v Praze udělal defekt a nakonec utrhl kolo. To bych opravdu nerad,“ usmívá se zkušený jezdec.

Netradičního spolujezdce bude mít i Karel Trněný z meclovského Profiko rallye teamu. Ve svém ´wéercéčku´ sveze europoslance Jana Březinu. „Je to vítaná příležitost vyzkouzšet naše nové auto, Fabii WRC specifikace 05 s novou elektronikou,“ říká meclovský jezdec, který trať pražského rallyespintu už dobře zná. „Proto je to ideální příležitost k testování, tedy pokud nebudou nějaké extrémní podmínky. Má být ale příjemné počasí, takže už se moc těším. Věřím, že se příjemně svezeme a že divákům ukážeme, co naše špičková technika umí.“

Na Strahově se zítra představí i kdyňský Sláva Ducháček a také on vedle sebe nebude mít tradičního mitfáru Petra Dufka. A do Prahy s sebou nepoveze ani svou osvědčenou Škodu Felicia 1400. Do modrobílých barev APM–Automotive Rallye taemu totiž ve středu oblékl mnohem silnější sportovní náčiní – Mitsubishi Lancer Evo VII.