Ohlédnutí za uplynulým rokem domažlických plavců je plné úspěchů. „Letošní sezona byla pro náš malý oddíl opět velice úspěšná. Ze zimních pohárů a mistrovství republiky naši plavci přivezli celkem 19 medailí, což je o 5 více, než v loňském zimním období,“sdělila nám Kristina Bendová.

Kousíček pověstného štěstí chyběl Mileně Černé na MČR dvanáctiletého žactva a skončila tak dvakrát těsně pod stupni vítězů – čtvrtá. Nejvíce medailí – 5 zlatých a 1 stříbrnou, přivezl ze Zimního poháru ČR desetiletého žactva Martin Šimáček. Petr Novák získal na Zimním poháru ČR jedenáctiletého žactva 2 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile. Kryštof Schröpfer na Poháru desetiletých vybojoval 4 stříbrné medaile a Karolína Holubová si ze stejného poháru přivezla jedno stříbro. Adéla Radová na Zimním mistrovství ČR dvanáctiletého žactva zaplavala skvělé časy a umístila se jednou druhá a jednou třetí.

Skoro posledním závodem letošní sezony byla oddílová Vánoční svíčka. Tyto závody pořádá domácí oddíl pro všechny závodníky bez rozdílu věku. Aby byly dosažené výsledky poměřitelné a spravedlivé, je každý dosažený čas násoben koeficientem, který odpovídá poměru nejrychleji zaplavaného času k rekordu oddílu v dané disciplíně. Letos byla zvolena trať 100 m PZ a tím pádem čas 1:10,71. Plave se 50 m všemi styly (motýl, znak, prsa, volný způsob) a 100 m polohově. Měl by zvítězit ten, kdo se nejvíce zlepší oproti osobním rekordům a získá tak nejvíce bodů. Letos se to podařilo Martinu Schröpferovi (loni obsadil nepopulární 4. příčku) a ten vyhrál dort se svíčkou za zisk 83 bodů.

Těsně za ním skončil Jiří Císler s 82 body a třetí místo obsadil náš nejúspěšnější závodník právě skončené sezony Martin Šimáček s 81 bodem. O dva body méně měla Tereza Tučková, která byla loni v tomto závodě stříbrná. Pátou příčku obsadila Milena Černá. „Rádi bychom poblahopřáli závodníkům k jejich výkonům v roce 2007. Děkujeme rovněž sponzorům, rodičům, městu Domažlice, VZP, zaměstnancům bazénu a trenérům. Všem přejeme hodně zdraví a šťastný rok 2008,“uvedla závěrem Kristina Bendová.