Mladí karatisté z TJ Jiskra Domažlice se zúčastnili v neděli 16. března krajské bodovací soutěže v Plzni. Soutěž byla určena pro mladší a starší žáky a žákyně, kteří jsou nositeli bílého, žlutého a zeleného pásu.


Celkem do Plzně přijelo 89 závodníků ze 14 oddílů Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje. Soutěžilo se v disciplínách KATA, která byla rozdělena jen na věkové kategorie a KUMITE, což je soutěžní zápas, který je rozdělen na věkové a hmotnostní kategorie.

V nejpočetnější kategorii starších žáků se žlutým a zeleným páskem v disciplíně KATA zazářili domažličtí karatisté Lukáš Holub, který obsadil 2. místo, Martin Skočdopole obsadil 3. místo a Milan Kuželík vybojoval 4. místo. Mezi staršími žákyněmi si skvěle vedla Lucie Mlnaříková, která získala stříbrnou m edaili.

V disciplíně KATA v kategorii bílých pásů mezi mladšími žáky získal stříbrnou meedaili Tonda Nguyen a David Hadač obsadil pěkné 7. místo.


Zlatou medaili mezi staršími žáky vybojoval Vít Cibulka. Za starší žákyně s bílým páskem v disciplíně KATA startovala Denisa Smolíková, která obsadila 3. místo.


V disciplíně KUMITE v kategorii žlutých a zelených pásů mezi mladšími žáky si nejlépe vedl Dominik Šoukal, který se probojoval až do finále, kde také zvítězil.


Mezi staršími žáky ve váze do 50 kg získal Lukáš Holub zlatou medaili. Ve váze do 40kg bylo finále v režii domažlických borců Martina Skočdopoleho, který zvítězil, a Milana Kuželíka.

Za starší žákyně v KUMITE nastoupila Lucie Mlnaříková, které ve finále uteklo vítězství o dva body, a získala tedy stříbrnou medaili.
Trenér Zděnek Kubalík po turnaji shrnul své dojmya potřeby: „Přestože někteří závodníci měli na této soutěži svoji startovní premiéru, podali velmi zdařilé a hodnotné výkony. Přeji všem mladým závodníkům, aby se jim dařilo aspoň takto i v dalších soutěžích a turnajích a získávali medaile, což je kořením sportovní činnosti.“