Na výpadky ve druhých třetinách doplatili florbalisté FbC Tiger Lilies v dalším pokračování III. ligy. To absolvovali v sobotu na palubovce tachovské sportovní haly a utkali se s dosud neporaženým Stodem, největším favoritem o postup do II. ligy a následně s hráči posledního Stříbra, jenž doposud nezískali ani bod. Ani v jednom střetnutí Lilie, které postrádaly nemocného Havlovice, Jiřího Humla, Dufka a Kůsta i přes bojovný výkon na soupeře nestačily a z Tachova se vrátily s prázdnou.

DDM Stod – Tiger Lilies 11:3 (2:2, 5:1, 4:1)

Úvod utkání vyšel favoritovi ze Stoda, když už po 54 vteřinách skóroval Mareš. Hosté se však nevzdali a během 2. a 3. minuty nepříznivý vývoj otočili. Nejprve Vondrovic po vybojovaném míčku kapitána Faita překvapil střelou téměř z poloviny hřiště domácího gólmana a následně Fait doklepl po nahození Podskalského míček do sítě stodské branky podruhé. Následně se střídaly šance na obou stranách. Zatímco Lilie podržel gólman, stodského brankáře zachránila při střele Josefa Hrušky tyčka. V závěru první třetiny vystřelil Šulc a prostřelil Horna – 2:2. Ve druhé patnáctiminutovce se zpočátku přelévala hra z jedné strany na druhou. Bohužel pro hosty přišlo nešťastných 66 sekund v rozmezí 19. a 21. minuty, kdy třikrát inkasovali. Navíc poté obdrželi dva další góly. Do druhé přestávky sice Podestát snížil na 7:3, ale to bylo ze strany Lilií vše, ačkoliv se snažily v závěrečném dějství nepříznivý vývoj utkání alespoň zkorigovat. Naopak Stodští ještě čtyřikrát skórovali a nejen, že se dočkali vytoužené ´desítky´, ale přidali jedenáctý gól.

Tiger Lilies – Fbc Stříbro 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)

Hráčům Lilií nevyšel úvod utkání a v čase 1:44 minut prohrávali už 0:2. I přes nepříznivý vývoj bojovali a po zásluze se dočkali vyrovnání, když dvakrát skóroval Josef Hruška – 2:2. Ve druhém dějství pokračoval urputný boj, bohužel pro domácí se trefovali pouze hosté, kteří postupně zvýšili náskok na rozdíl tří gólů. Do závěrečné třetiny nastoupily Lilie s cílem alespoň vyrovnat, ale buď nedokázaly překonat výborně chytajícího gólmana Stříbra, nebo mířily do konstrukce jeho branky či vedle. Naopak hosté po jednom z brejků přidali šestý gól a definitivně rozhodli nejen o premiérové výhře v soutěži ale i jejich prvním bodovém zisku v letošní III. lize. V závěru Podestát jen kosmeticky upravil na konečných 3:6. Tiger Lilies: Vladimír Horn – Lukáš Huml, Marek Stloukal, Jaroslav Husník, Václav Sladký – Josef Hruška, Martin Podestát, Jakub Vondrovic – Karel Fait, Radek Fořt a Václav Podskalský. Další mistrovský dvojzápas III. ligy sehrají florbalisté Tiger Lilies na domácí palubovce domažlické sportovní haly 27. ledna, kdy hostí oba týmy Mariánských Lázní.