Třikrát se na závěr loňského roku utkali minižáci florbalistů domažlické Jiskry a horšovskotýnského týmu Go-Go. A dvakrát se radovaly z výhry domažlické naděje. V prvním střetnutí v Horšovském Týně hraném na 4 x 12 minut padlo dohromady jedenáct gólů.

V ´divoké ´ přestřelce byli nakonec úspěšnější v poměru 6:5 svěřenci současného domažlického trenérského tria ve složení Jiří Brož, Michal Havlovic a David Bor. Třikrát se trefil Jan Kroc, po jedné trefě zaznamenali Jiří Brož mladší, Jakub Kroc a Jakub Tykal. Další dva duely se uskutečnily těsně před vánočními svátky na palubovce domažlické sportovní haly, přičemž hrací doba byla 2 x 12 minut.

„Celý týden jsem se strachoval, že dáme dohromady maximálně jednu pětku, jelikož ze 17 kluků, kteří v týmu trénují, jich přišlo na poslední trénink pouhých pět. Naštěstí máme i v dívčím družstvu plno šikovných holek, takže nebyl problém je požádat o pomoc. V pátek jsem tak měl k dispozici již devět hráčů, z toho jedinou dívku, a to mou dceru Hanku,“ popsal nečekané starosti při složení týmu na předvánoční dvojutkání trenér horšovskotýnských dětí Karel Hencl. Jeho protějšek Jiří Brož měl naopak k dispozici všechny své svěřence, a tak se rozhodl proti tradičnímu rivalovi z ´Týna´ postavit dvě rozdílná družstva, aby si zahrály všechny děti z jeho oddílu.

V prvním duelu se z vítězství radovali domažličtí minižáci, kteří během první dvanáctiminutovky třikrát rozvlnili síť za zády nové brankářské akvizice hostů Martina Popoviče po trefách Jana Kroce, Kryštofa Havlovice a Jakuba Kroce. Ve druhé půli snížil na konečných 3:1 Lukášek Királ. Ve druhém střetnutí oplatili hosté z Horšovského Týna domácím porážku a po střelách sourozenců Hanky a Matěje Henclových vyhráli 2:1. Čestný úspěch Domažličanů zaznamenal Jan Kroc.

„Jelikož tým Domažlic velmi dobře známe z předešlých utkání, věděli jsme, že nás nečeká lehký dvojzápas. Kluci Jiskry jsou velcí bojovníci a dokážou našim hráčům znepříjemnit jakoukoliv rozehrávku, což se tentokrát potvrdilo. Navíc proti jejich brankáři bylo těžké se prosadit, což je patrné z toho, že po dlouhé době nevsítil žádný gól náš nejlepší útočník Jonáš Krejsa, autor pěti gólů z posledního duelu na naší palubovce,“ sklonil poklonu soupeři Karel Hencl. „Kluci podali výborné výkony, přestože jsme hráli proti staršímu soupeři. Nejen, že s ním sehráli vyrovnanou partii, ale díky nasazení a postupně získávaným zkušenostem dokázali vyhrát dvě ze tří posledních střetnutí. Jinak vítáme dobrou spolupráci s Horšovským Týnem,“ zhodnotil vystoupení domažlického týmu hlavní trenér Jiří Brož.

„S domažlickým trenérem jsme se dohodli, že vzájemné přátelské zápasy budeme opakovat častěji. A pokud půjde vše tak, jak má, měli by se tito talentovaní kluci utkávat ve všech zbývajících kolech Chodské florbalové ligy,“ dodává Hencl.