V neděli 6. ledna se konala dohrávka 10. kola, kde dokázali volejbalisté Domažlic zvítězit pouze v jednom domácím utkání proti Sokolu Skvrňany. Připsali si tak další tři body a celkově se nacházejí na třetím místě tabulky soutěže se dvěma zápasy k dobru.

Do prvního zápasu nastoupili hráči Domažlic v této sestavě: Kupilík, Roman, Nagy, Veselý, Trnka a Ekstein. Již od prvních výměn zápasu měli volejbalisté Domažlic viditelně navrch a přehrávali svého soupeře bez větších potíží. Domácím vycházelo téměř vše a soupeř se těžko dostával do hry. Bez výrazných zaváhání vyhráli v prvním setu a i přes menší výpadky v dalších koncovkách setů přesvědčivě zvítězili v prvním zápase 3:0.

Ve druhém zápase doznala sestava pouze jediné změny. Na blok přišel Kalíšek a hřiště opustil Roman. Po překvapivě hladkém průběhu prvního zápasu nastupovali hráči Domažlic do druhého utkání s možná příliš velkou sebejistotou a vírou ve vítězství. Vývoj zápasu byl pro domácí zprvu příznivý. Vyhráli první set a vidina druhého vítězství byla stále blíž.

Oproti prvnímu utkání se však obraz hry zásadně změnil. Domácí už nepůsobili tak suverénně a začali kupit chybu za chybou. Soupeř se pomalým tempem začal dostávat do hry a Domažličtí začali působit nervózním dojmem. V druhém, pro domácí zřejmě rozhodujícím setu zápasu zvítězili hosté nejtěsnějším poměrem a rázem bylo vše jinak. Hostující tým se pomalu rozbíhal jako dobře namazaný stroj a s přibývajícím časem začal bortit naděje domácích v dobrý výsledek. I přes několik změn v sestavě už nedokázali hráči Jiskry otočit průběh utkání a podlehli 1:3.

Po skončení zápasu bylo vidět na domácích výrazné zklamání po vydařeném prvním zápase. Situace v tabulce je tak nadále vyrovnaná. Na prvním místě je bezpečně Bílá Hora, o druhou příčku se perou hráči Domažlic a Skvrňan a ve hře o postup zůstávají nadále i další týmy. V derby se dělily body spravedlivě Ve středu 16. ledna proběhlo 15. a 16. kolo krajského přeboru mužů. Zde si hráči Jiskry připsali další tři body, když na domácí půdě jednou porazili celek z Horšovského Týna. V celkové tabulce se tak posunuli na druhé místo za Bílou Horu. Oba zápasy přinesly pohledný a pro diváky určitě atraktivní volejbal. Bohužel první utkání nevyšlo hráčům Domažlic úplně podle představ a nakonec v něm podlehli 2:3 na sety.

Průběh celého zápasu byl vyrovnaný, oba týmy zdobila kvalitní obrana i útok. Přes všechna zaváhání se zápas nakonec rozhodoval v pátém setu, který byl od začátku po výpadku domácích 1:5 plně v režii hráčů soupeře. Jiskra po celou dobu pouze dotahovala soupeřův náskok a prohrála 12:15. Druhý zápas zvládla Jiskra o poznání lépe a s výjimkou druhého setu, kdy těsně zvítězil soupeř, měla zápas pod kontrolou.

Po prvním pětisetovém zápase bylo od začátku vidět, že na některých hráčích se začala rychleji projevovat únava. Naštěstí většinou na straně soupeře z H. Týna. A také proto se domácím podařilo zvítězit 3:1 a získat tak další dva důležité body. Poslední zápasy opět potvrdily kvalitu a vyrovnanost týmů ve skupině A. Ukázalo se, že sice bodově poslední tým z H. Týna má silné mužstvo, které předvedenou hrou a výkonem určitě nepatří na poslední místo tabulky a dokáže sehrát vyrovnaná utkání s každým členem skupiny. Naopak někteří hráči domácích neměli svůj den a zůstali tak trochu za očekáváním. Situace ve skupině se tak ještě více zamotává. Které týmy doprovodí už jistě postupující Bílou Horu do playoff, není stále jasné.

Domažlice si pojistily postup do play off V předposledním kole krajského přeboru mužů, který se konal v neděli 20. ledna zvítězili hráči Domažlic nad týmem plzeňského Unionu v obou utkáních. Tím si definitivně zajistili postup do play off. V posledním kole se pouze rozhodne o tom, zda hráči Domažlic postoupí z druhého nebo ze třetího místa. Soupeřem jim bude tým Sokola Skvrňany.

Hráči plzeňského Unionu přijeli do Domažlic s pouze teoretickou nadějí na postup do dalších bojů. Nutně potřebovali vyhrát oba zápasy a čekat na případná zaváhání ostatních týmů v posledním kole soutěže. Naopak domácím hráčům stačilo zvítězit v jednom z utkání k tomu, aby si zahráli play off. Začátek prvního utkání fanoušky pohledného volejbalu příliš nepotěšil. Oba týmy předváděly chvílemi hru, která bývá vidět spíše na okresních přeborech než v nejvyšší krajské soutěži.

Za stavu 1:1 na sety se herní projev obou celků začal zlepšovat a konečně se bylo na co dívat. Ve třetím setu se podařilo hráčům Jiskry zlomit odpor soupeře až v koncovce sady a těsně zvítězit. Domažličtí tak bez potíží zakončili rychle čtvrtou sadu a vyhráli utkání. Do druhého zápasu domácí pozměnili sestavu. Přestože první set vyhráli hosté poměrně jednoznačně, nedopustili hráči Jiskry žádné překvapení a v dalších třech sadách jasně zvítězili a získali tak všechny čtyři body. „Vzhledem k tomu, že v této výkonostní skupině hrajeme krátkou dobu, máme radost, že jsme dosáhli postupu,“ sdělil nám Karel Trnka.