Dvěma dalšími přesvědčivými výhrami potvrdili o víkendu basketbalisté Jiskry Domažlice svoji letošní dominantní roli v krajském přeboru a nadále tak zůstávají bez jediného zaváhání v čele soutěže. Vždyť jejich prvními letošními soupeři byly týmy z dolních pater tabulky.

Domažlice - BK Přeštice 101:66 (33:20, 50:34, 76:49)

Po oboustranně opatrném úvodu sice Přeštičtí chvíli dokázali držet krok, přesto ale už o první přestávce ztráceli dvanáct bodů a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Domácí totiž brzy získali převahu a svůj náskok neustále navyšovali. Střelecky se o to zasloužil zejména Michal Podestát, který sám zatížil přeštické konto 44 body.

Další přidali Michal Vaněk (13), Ondřej Huml (11), Jakub Veit (10), Petr Špaček (8), Michal Huml (6), Milan Pinkr (5), Pavel Hendrich (4). Domažlice - Klatovy 84:57 (27:14, 39:23, 59:44) Také v neděli byli domácí velkým favoritem, úvod zápasu ale patřil soupeři. Domažličané se probudili až po třech minutách za překvapivého stavu 1:7.

Následovala ale patnáctibodová šňůra, kterou Jiskra skóre otočila a v dalších minutách pak svůj náskok zvýšila. Druhá čtvrtina byla ale vyrovnaná, a tak Klatované stále drželi ještě ne zcela beznadějný odstup. Ale hráči Jiskry už žádný zvrat nepřipustili.

Body: O. Huml, Vaněk 19, Podestát 16, Špaček 14, Veit 8, Pinkr 8. Zbývající výsledky 11. a 12. kola: Rokycany – Slavoj Plzeň 90:62, Holýšov – Klatovy 73:62, Loko Plzeň A – Tachov odl., Holýšov – Přeštice 82:94, Loko Plzeň B – Tachov 95:80.