B-tým basketbalového klubu Karpem Holýšov o víkendu přivítal na své palubovce v rámci 3. a 4. kola krajského přeboru II. třídy mužů soupeře z Mariánských Lázní a Stříbra. Obzvláště s prvně jmenovaným družstvem se očekával vyrovnaný duel.

Skutečnost nakonec předpovědi potvrdila.

Holýšov B – M. Lázně 73:71 (16:13, 36:24, 61:44)

Sobotní utkání začalo nezvykle o půl hodiny později, neboť jeden automobil s mariánskolázeňskými hráči netrefil do Holýšova a ocitnul se až v Klatovech. Do z obou stran nervózního zápasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří si v první polovině vytvořili dvanáctibodový náskok. A když ve třetím hracím období domácí zvýšili odstup až na 19 bodů, nikdo už nepochyboval o jejich bezproblémovém vítězství. Poslední čtvrtina však byla zcela v režii hostů, kteří pěti úspěšnými tříbodovými pokusy postupně snižovali svji ztrátu. Holýšovanům se nedařila střelba a dopouštěli se mnoha osobních chyb v obraně. Emotivní závěr utkání vyústil v udělení dvou technických chyb za nesportovní chování – za domácí ji dostal Hanzlík a za hosty Bílek. Hosté z Mariánských Lázní poslední hrací období vyhráli poměrem 12:27, přesto to na jejich vítězství nestačilo. Holýšovský B-tým si tak připsal důležitou výhru, která bude ve výsledném zúčtování na konci sezóny zajisté velmi cenná.

Nejlepší střelci: Štván 14, Koc 11, Ruský 10 – Bílek 20, Z. Dostál 15. Fauly 28:25, tr. hody 24/14: 31/18, trojky 3:7. Holýšov B – Stříbro 88:54 (21:20, 51:22, 74:39)

V nedělním utkání se očekávala jasná výhra domácích. První hrací období bylo pro holýšovské hráče ve znamení na jedné straně vynikající střelby trojek (pět během šesti minut), ale na druhé straně nedůsledné obrany. Rozdíl ve skóre obou týmů po první čtvrtině byl tedy pouhý bod. To vedlo domácí ke změně osobní obrany na zónovou. Zaskočení hostující hráči, kterých přijelo pouze pět, dokázali ve druhé čtvrtině vstřelit jediný koš. Holýšovští basketbalisté třiceti body v řadě rozhodli o vítězství, neboť v průběhu jeho druhé poloviny byl bodový přírůstek na obou stranách prakticky vyrovnaný. „Dlouho nám dělalo problémy se vyrovnat s velkou výškovou převahou soupeře, nakonec se nám to díky zónové obraně a přesné střelbě ze střední vzdálenosti v první části utkání povedlo,“ zhodnotil zápas dlouholetý holýšovský hráč Bohumil Štván.

Nejlepší střelci: Hanzlík, Ruský 17, Polák 16, Zobl 13, Štván 12 – Gažák 16, Bucha 15. Fauly 11:11 tr. hody 10/8 : 10/5, trojky 10:1.

Domácí tak mají po čtvrtém kole krajského přeboru mužů druhé třídy na svém kontě čtyři vítězství. Příští týden hrají na hřištích soupeřů v Plzni a v Rokycanech.