Nadále bez porážky zůstává spojený plzeňsko–domažlický tým Basket Západ, který po vydřené sobotní domažlické výhře nad Litoměřicemi v neděli v Plzni překvapivě snadno převálcoval Chomutov. Basket Západ – Litoměřice 74:70 (20:18, 41:26, 52:55) Domažlická premiéra nového týmu byla ve znamení ztíženého pohybu po nové palubovce, po které hráči často spíše klouzali. A s tím se lépe vyrovnávali hosté. Přesto domácí po vyrovnané první čtvrtině, v níž se střelecky dařilo zejména dvojici Modr, Kovanda, ve druhém období získali výrazně navrch. Soupeři totiž dovolili skórovat jednou z dálky a pak už pouze s několika trestných hodů. Zdálo se být rozhodnuto, ale po změně stran bylo všechno jinak. Hosté zrychlili své kombinace a začali snadno pronikat západočeskou obranou. Navíc se domácím přestalo dařit v útoku. „Nepadlo tam vůbec nic, bylo to hrozné,“ komentoval po zápase třetí čtvrtinu Miroslav Modr, jindy excelentní střelec. Luxusní náskok domácích se tak rychle ztratil a krátce před poslední přestávkou se vedení ujali Litoměřičtí v čele s velezkušeným a téměř neomylným Feštrem a rychlým rozehrávačem Šotnarem. Teprve pak se Západočeši opět pomalu rozstříleli, když důvěru jim vrátil svými třemi přesnými pokusy v řadě někdejší domažlický kapitán Jiří Blacký. I díky tomu nedokázali hosté odskočit na více než tři, čtyři body. Přesto ale drželi těsné vedení až do 38. minuty, kdy Západ vyrovnal na 66:66. Závěr utkání už ale svěřenci trenéra Miroslava Janiurka takticky zvládli. „Nevím, čím to je, ale náš výpadek ve třetí čtvrtině je téměř tradiční. Ale v závěru jsme už byli zase lepší a měli i více sil,“ zhodnotil zápas trenér. A jeho asistent a manažer týmu v jedné osobě Pavel Froněk dodal. „Kluzká podlaha hráče viditelně zbavila jistoty při pohybu. Je to bohužel nutná daň tomu, že domažlická hala dostala nový povrch. Časem se to určitě zlepší.“ Sestava (body): Kovanda 25, Modr 18/3, Jiří Blacký 12/2, Kubizňák 10/2, Palatinus 5, Pechman 2, Pešek 2, Jan Blacký. Basket Západ – Chomutov 85:58 (28:18, 48:26, 62:44) Nedělní soupeř z Chomutova byl papírově silnější, a tak se očekával vyrovnaný, urputný souboj o každý míč. Domácí ale na soupeře doslova vlétli a první koš mu dovolili až za stavu 8:0. Také ve druhém odbobí začali domácí náporem a zvýšili svůj náskok až na poločasových 22 bodů. A na rozdíl od soboty si jej už nenechali vzít a příležitost dostali všichni hráči z lavičky. Sestava (body): Kovanda 21, Modr 16/2, Palatinus 10, Pešek 10, Pechman 7, Kubizňák 7/1, Jiří Blacký 4, Mandík 4, Jan Blacký 2, Drobný. V příštím dvoukole zajíždí Basket Západ 3. a 4. listopadu do Trutnova a Pardubic.