A nezapomínat přitom ani na mládež! Ale malých zájemců o míč a kopačky je čím dál tím méně, což si uvědomují právě i ve Slavoji Koloveč.

„Ne, že bychom kolem sebe neviděli malé šikovné adepty s talentem na fotbal, ale čím dál tím méně jich má o tuto hru opravdový zájem,“ smířeně říká jeden z hlavních tahounů kolovečské kopané Pavel Kruml starší. „V klubu máme žákovský tým, ale chybí nám další návaznost směrem před i po něm. Talentované starší kluky máme třeba ve Staňkově nebo v Jiskře Domažlice a naopak u nejmladších je to také složité, protože přípravky na okrese pravidelnou soutěž nehrají,“ přemítá zkušený funkcionář.

Dětský den v Únějovicích přinese i nábor do fotbalových týmů.Zdroj: Foto: Slavoj Koloveč.

A právě nejmladší krev chtějí v Kolovči okysličit novými tvářemi. Využili by k tomu rádi Dětský den, který uspořádají v neděli 5. července v útulném fotbalovém areálu v Únějovicích. „Spolupracujeme na tom s naší partnerskou TJ Únějovice a fotbalovým klubem TJ Sokol z nedalekých Chudenic. Nábor je určený pro všechny mladé zájemce bez rozdílu věku, takže pro všechny kategorie od třeba čtyřletých pro přípravku přes žáky klidně až po dorostence. Věříme, že se nějací zájemci z Kolovče a okolí najdou,“ doufá Kruml.

Dětský den s náborem dětí do fotbalových týmů bude plný her, zábavy a odměn a začíná na fotbalovém hřišti v Únějovicích ve 14 hodin.