Ředitelem závodu byl úspěšný kouč z atletického oddílu Mílaři Domažlice David Sekerák, který měl na mítinku celou řadu svěřenců ze své trenérské ´stáje´.

V roli nejvyššího šéfa mítinku přivítal celkem 26 startujících z kategorií dorostu, juniorů i dospělých. Všichni dohromady zapsali celkových 92 startů a početně nejobsazenější byla kategorie mužů, kde soutěžilo hned čtrnáct borců.

Obvykle tento mítink v dubnu ověřuje formu závodníků po dlouhé zimní a jarní přípravě, tentokrát se však jednalo naopak o tečku za touto prapodivnou sezonou. Dva dny před vyhlášením drastických omezení sportování na venkovních sportovištích si na malém stadionu v Nýřanech vrhači poměřili síly v hodu kladivem, diskem, oštěpem a vrhu koulí.

Sekeráka potěšily výkony hlavně v dorosteneckých kategoriích, kde zvítězili jeho svěřenci Ladislav Fara i Petra Sičáková, oba z oddílu AK Škoda Plzeň. Mezi muži dominanci plzeňského klubu stvrdil vítězný Tomáš Ott, který v celkovém součtu o pouhých třináct bodů předčil zkušeného čtyřiačtyřicetiletého Libora Bařtipána z AK Bílina. Věkový rozdíl mezi vítězem a stříbrným mužem byl pozoruhodných dvaadvacet let. Ostatně zkušených vrhačů nastoupilo hned několik, když například páté místo bral bratr Davida Sekeráka Michal, taktéž z Bíliny.

„Kromě zástupců oddílů z našeho kraje startovali v Nýřanech právě i borci ze severu Čech nebo z Prahy. Vrhačská komunita funguje jako dobrá parta a když se pořádají zajímavé akce, dorazí si zazávodit ze všech koutů naší země. Následovalo zhodnocení letošní venkovní sezony, kde plno medailistů z reprezentačních mládežnických akcí již spřádalo plány na nadcházející snad poklidnější a běžnější průběh sezony,“ říká k tomu David Sekerák.

Hodnocení letošní sezony se neslo v pozitivním duchu, přestože byla jakákoliv, jenom ne standardní. Jedním z vrcholů bylo nedávné atletické mistrovství České republiky do 22 let v Jablonci nad Nisou, ze kterého se prostřednictvím svých svěřenců vrátil David Sekerák s lichotivou bilancí tří medailí.

Tam vždycky při atletických kláních sněží a je lezavo, tentokrát však bylo parádně a bylo to znát na výkonech. I Sekerákovo čtyřčlenné oštěpařské ´bandy´.

Soutěž oštěpařů opanoval Kryštof Kozač. Formu vygradoval v pravý čas a výkonem 70,91 metru ze třetí série pokusů jako jediný přehodil sedmdesátimetrovou hranici, bral osobák a k tomu mistrovský titul! Jeden z nejdelších hodů sezony předvedl i Radek Jůda, který si až závěrečným pokusem dlouhým 65,84 m zajistil stříbrnou medaili. Hlavně zkušenosti pak sbíral Ladislav Fara, který je teprve druhým rokem dorostenec, a na ´dvaadvacítky´ ještě párkrát pojede. To oba medailisté příští rok už naposledy…

Že se po dorosteneckém titulu neflákala Petra Sičáková značil osobní rekord s šestisetgramovým oštěpem 46,91 metru. Prohrála se soupeřkou z Bíliny o titěrných šest centimetrů, ale věkem ještě dorostenka bude mít hodně možností získat titul i v této mládežnické kategorii. Co je ale zajímavější? Že trenérem vítězky je právě bratr Davida Sekeráka Michal!. Takže parádní bratrovražedný souboj z pozic trenérů - i to přináší královna sportů.

„Tři medaile a ovládnutý závod v podání kluků, ukazuje, že jsme přes léto plně makali a prodali formu na nejdůležitějším závodě. Navíc Petra bude mít ještě několik let v této kategorii. Souboj se soupeřkou z bratrovy trenérské skupiny byl opravdu napínavý a bavil nás oba. Snad příští sezona již bude bez omezení a budeme mít možnost startovat i v zahraničí,“ hodnotí republikové vystoupení mladých vrhačů úspěšný kouč Sekerák.

A co ho čeká v příštím atletickém roce 2021? „Pokud to situace dovolí, tak především příprava na odložené olympijské hry v Tokiu, kde bude startovat moje svěřenkyně a japonská reprezentantka Haruka Kitaguchi. Medailové ambice zůstávají, jen se nám posunuly o rok. V úspěšných výkonech budou chtít pokračovat i oštěpaři ze Škody Plzeň, které také připravuji,“ prozrazuje další plány domažlický kouč.