Čtrnáctiletý talentovaný kdyňský závodník v rybolovné technice David Nejdl má za sebou skvělý červenec. Nejprve přivezl z mezinárodního mistrovství Slovenska bronzovou medaili a o týden později vybojoval na mistrovství světa ve Švýcarsku skvělé páté místo.

Mladý český reprezentant je členem místní organizace ve Kdyni, která se pyšní výbornou líhní mladých talentů. To dokumentuje i titul Mistrů České republiky, který získal kdyňský žákovský tým na tuzemském šampionátu v Havířově, nebo prvenství mladých Kdyňanů Jakuba Schleisse a Lucie Nejdlové ve svých kategoriích na regionálních závodech ´O zlatou udici´ v Domažlicích.

Vše to ale přebíjí individuální úspěchy Davida Nejdla na mezinárodních akcích.

Prestižní a výborně obsazené mezinárodní mistrovství našich východních sousedů v Nových Zámcích absolvoval David Nejdl v dresu se lvíčkem na prsou na výbornou. Tréninkovou dřinu tam přetavil v bronzovou medaili v disciplíně muška na terče.

Jen krůček od medaile zůstal v překrásném městečku St. Niklaus ve švýcarských Alpách, kde se týden nato konalo Mistrovství světa v rybolovné technice.

Opět se v pouhých čtrnácti letech dokázal výrazně prosadit mezi světovými juniory a obsadil jako druhý nejlepší český reprezentant krásné celkové páté místo.

Mistrovský závod se skládal z pěti disciplín a kdyňský sportovní rybář v nich získal dohromady 489, 210 bodu.

Mistrem světa se stal polský závodník Patryk Sapigorski se součtem 505, 675 bodu před Němcem Florianem Sabbanem (505, 650) a Čechem Tobiášem Kočkárem (498, 295). Před Davidem Nejdlem skončil na čtvrtém místě ještě další Polák, bratr vítěze Michal Sapigorski se ziskem 496, 020 bodu.

Světového šampionátu se zúčastnilo v chlapecké kategorii 34 závodníků z Polska, Německa, Česka, Slovenska, Švédska, Norska, Rakouska, Japonska a Švýcarska.

Česká reprezentace obsadila v týmové soutěži třetí příčku, ale ve čtyřčlenné nominaci jednotlivců do započítávaných výsledků pro hodnocení týmů David Nejdl chyběl. Kdyby v ní byl a jeho výsledek se započítával, brali by Češi titul mistrů světa.