Na startu nechyběl ani slušovický tým Minařík racing, který do bojů vyslal dvě dvojice. Slovenská dámská posádka ve složení Michaela Debnárová – Lucia Laurincová závodila s vozem Renault Clio R3 a druhým jezdcem byl domažlický Dan Balcar, který se za volant závodního vozu posadil po dlouhých sedmnácti letech. Naposledy nedokončil za volantem Fordu Escort RS Cosworth kvůli poruše brzd Auto Škoda Bohemia Rally v roce 2002. Tentokrát závodil s Renaultem Clio Sport a na sedadlo spolujezdce si přizval klatovského Dana Vodičku.

Jezdec, který má na svém kontě již téměř padesát odjetých soutěží, dostal start v Pačejově jako narozeninový dárek ke kulatinám od svých kamarádů. Všechno se událo narychlo, ale především díky kontaktům jeho bratra, kdyňského fotografa Roberta Balcara, vše vyšlo. „Tým Minařík racing mi dovezl do Pačejova Renault Clio Sport, což je podobné auto jako Renault Clio Williams, se kterým jsem dříve závodil. Jako spolujezdce jsem si domluvil Daniela Vodičku, díky jehož zkušenostem jsme přestáli veškeré nástrahy pačejovských tratí. Na seznámení s vozem před závodem nebyl čas, proto jsme se párkrát svezli až na shakedownu. Po tolika letech pro nás nebyl prioritou souboj s časomírou. Chtěli jsme si hlavně závod užít i společně s přáteli, kterých se v Pačejově sešla velká hromada. Auto jsme dovezli až na cílovou rampu a ze závodu si odnáším mnoho zážitků. Myslím, že na tenhle návrat za volant soutěžního vozu jen tak nezapomenu. Velký dík patří mým přátelům a "sponzorům", kterými jsou Jana Kocková, Robert Balcar, Jindra Balcarová, Robert Nosek, Michal Puchmertl, Majka Frimlová, František a Libuška Černých, Vašek Tesař, Veronika Homolková, Pavel Homolka, Vratislav Horák, Petr Mlček, Jaroslav Franc, Šaňo, Karel Kubovec, Martin Kroupa, Pavel a Jindřiška Konopovi, Jirka a Blanka Horských, Pavel a Lucie Pávovi, Honza Uctívač, Filip Benda, Beben, Ladislav a Míša Lešických, Jaroslav Hrubý a Leoš Motl. Poděkování pochopitelně patří týmu Minařík racing za profesionální práci při přípravě auta a velice příjemnou a přátelskou atmosféru, která v týmu panovala. Danovi Vodičkovi mnohokrát děkuji za perfektně odvedenou práci, díky které jsme se společně dostali až na cílovou rampu. Můj dík největší patří bráchovi Robertovi, protože ten celou tuhle bláznivou akci vymyslel, aktivně zorganizoval a ještě z ní pořídil parádní fotodokumentaci,“ popsal Daniel Balcar.

Posádka Balcar – Vodička dojela do cíle pačejovského sprintu na pátém místě ve třídě 8 a čtyřicátém místě celkově v hodnocení A-RSS.

Autor: Barbora Vebrová, Robert Babor