Další český rekord vytvořil na nedávné Velké ceně Brna odchovanec domažlického plavání Martin Verner. Na své oblíbené trati, 100 metrů volný způsob, jako první český plavec pokořil v 25 metrovém bazénu hranici 48 sekund a časem 47,82 vteřin se nominoval na prosincový evropský šampionát v tureckém Instanbulu.

Na 41. ročníku Velké ceny Brna v plavání v 25metrovém bazénu se představilo více než 350 závodníků z 59 oddílů. S českými plavci soutěžili reprezentanti z Maďarska, Rakouska a Slovenska. Pro české účastníky šlo pak o poslední možnost splnit požadovaný limit na prosincové mistrovství Evropy v Istanbulu.
Brněnská Velká cena skvěle vyšla domažlickému odchovanci Martinu Vernerovi. V prvním závodním dnu absolvoval dvě nejkratší discipliny – 50m volný způsob a 50m motýlek. V obou disciplinách vystoupil na stupně vítězů.

V nedělním závodě se pak postavil na bloky své nejsilnější trati - 100m volný způsob. V ní potřeboval zaplavat nominační limit 48,11 vteřiny, a to je lepší než český rekord, který zaplaval na MS v Šanghaji v roce 2006 časem 48,30 sekundy. Limit splnil již v dopoledních rozplavbách, kdy po posledním dohmatu ukázala časomíra čas 47,82 s, což znamenalo vytvoření nového českého rekordu. Jako první Čech tak prolomil hranici 48 vteřin. Ve finálovém závodě si soupeře pohlídal a doplaval si tak pro třetí vítězství v Brně. Stometrová kraulařská stovka je Martinovou dlouholetou doménou a český rekord drží i v padesátimetrovém bazénu. Svým výkonem si tak řekl o jasnou nominaci do Instanbulu. „Rád bych s touto formou odjížděl na Evropu, ale každý vrcholový sportovec ví, že udržet si vynikající formu celoročně, je velmi obtížné,“ prohlásil po závodě Martin Verner a pokračoval: „Příkladem je letošní mistrovství světa, kde jsem svým výkonem nenadchl. Pokud do ME nepřijdou nějaké zdravotní komplikace a formu si udržím, věřím v solidní úspěch.“