Pro české jezdce šlo zároveň o nominační závod na světové poháry a zahraniční soutěže. Z Dynama H. Týn se v prestižních kategoriích Elite 26“ představil Tomáš Kaufman a Jaromír Kašpar a v Elite 20“ Petr Šos (na snímku). Dále se závodu zúčastnila mládež Dynama ve složení Filip Klouček a Robert Gebr a v Hobby startoval Pavel Klouček.

V kvalifikaci museli jezdci zdolat pět kontolních úseků, a to hned třikrát. Do finále postupovali jen tři nejlepší z každé kategorie. Týnský jezdec Jaromír Kašpar obsadil 5. místo v kvalifikaci, Tomáši Kaufmanovi finále doslova proklouzlo mezi prsty, když jen o pár trestných bodů skončil na 4. místě ve své kategorii. Ve 20“ speciálech Petr Šos postoupil ze 3. místa do finále, kde se jelo od nuly a vyhrát mohl každý. Jezdce opět prověřilo pět úseků, tentokrát však upravených na úroveň finále. Petrfinále zvládl lépe než jeho velký konkurent Lochman a obsadil druhé místo za účastníkem loňského Mistrovství Evropy v cyklotrialu v Německu, Petrem Jeřichou z Říčan.

Jezdci Dynama si tímto zajistili účast na Světovém poháru ve Švýcarsku, který se koná v červnu. Mládež Dynama se také neztratila, Robert Gebr obsadil ve své kategorii druhé místo.

Dalším závodem je 30. dubna mistrovství republiky v Brně, kde se představí kompletní tým Dynama.

Výsledky jezdců Dynama H. Týn: Petr Šos – 2. místo v Elite 20“, Tomáš Kaufman – 4. místo v Elite 26“, Jaromír Kašpar – 5. místo v Elite 26“ a v kategorii Expert Robert Gebr – 2. místo, Pavel Klouček – 3. místo a Filip Klouček – 4. místo.